Виявлені частинки в метеориті Мерчисон могли виникнути із зірок, схожих на Яйцевидну туманність
Фото:

NASA, JPL, STSci / Janaína N. Ávila

Група вчених із США і Швейцарії виявила найстаріший матеріал на Землі, якому близько 7,5 мільярда років. Він потрапив до нас із космосу разом із метеоритом Мерчисон, який впав в Австралії у 1969 році.

Результати своїх досліджень вчені опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, пише ВВС.

Дослідники взяли частинки метеориту і перетворили їх в порошок. Цю пасту розчинили в кислоті, аби залишити лише зоряний пил.

«Це схоже на спалювання сіна, аби знайти у ньому голку», — сказав куратор Чиказького музею і доцент Чиказького університету Філіп Хек.

Аби визначити вік цього пилу, вчені встановили, скільки на нього впливали космічні промені. Вони є частинками високої енергії, які подорожують через нашу галактику і проникають у тверду матерію. Вчені порівняли цей процес із відром, яке наповнюється під час дощу. Чим довше воно перебуває під зливою, тим більше води у нього набереться.

Частинка зіркового пилу розміром близько 8 мікрометрів
Фото:

Janaína N. Avila.

Відтак науковцям вдалося виявити переважно частинки, яким від 4,6-4,9 мільярда років. Для порівняння Сонцю 4,6 мільярда років, а Землі 4,5. Водночас в метеориті є і пил, якому близько 7,5 мільярда років. Науковці також зазначають, що в ньому, ймовірно, є і ще старіші частинки.

Поділитись: