Вчені з США з’ясували, що деякі екзопланети (ті, що не в Сонячній системі) багаті на вуглець, можуть складатися з алмазів і діоксиду кремнію. Звісно, за таких умов життя на них неможливе.

Про це йдеться дослідженні вчених з університетів Аризони та Чикаго, пише Science Daily.

Як таке може бути?

Зірки і планети утворюють з однієї газової хмари, відтак їхні склади схожі. Планети зірок з меншим співвідношенням вуглецю до кисню будуть складатися з силікатів і оксидів з малим вмістом алмазів (як на Землі).

А от в інших умовах та співвідношенні речовин склад планети буде сильно відрізнятися. При наявності води вона може повністю складатися з алмазів.

Як це з’ясували?

Щоб перевірити свою теорію, вчені провели експеримент: помістили карбід кремнію у воду і зажали зразок, щоб досягти високого тиску. Потім вони нагріли його лазером.

В результаті карбід кремнію вступив в реакцію з водою і перетворився на алмаз і діоксид кремнію. Саме такий процес повинен відбуватися на алмазних екзопланетах. 

«Це не схоже ні на що в нашій Сонячній системі», — розповідає провідний автор дослідження про алмазні екзопланети Харрісон Аллен-Саттер. 

Вивчення екзопланет

Екзопланета — це планета, що дрейфує космічним простором, або обертається навколо якоїсь зорі, але не нашого Сонця.

Нині вчені активно шукають життя на них, однак поки безрезультатно. За допомогою складних інструментів вони виявляють планети з потрібними для зародження життя властивостями та в правильних місцях навколо зірок.

Автори дослідження про алмазні планети кажуть, що, ймовірно, життя на них бути не може. Результати показують, що там відсутня геологічна активність, яка необхідна для утворення «правильної» атмосфери.

«Попри такі висновки, це ще один крок, який допомагає нам зрозуміти і схарактеризувати наші спостереження за екзопланетами, які постійно вдосконалюються», — йдеться в дослідженні. 

Поділитись: