У місті Ліг-Сіті штату Техас алігатор раптом почав підповзати до 4-річної дівчинки, що з братом і доглядальницею гралися біля каналу. Це помітив батько дівчинки Ендрю Ґранде — і швидко врятував усіх, розповідає CNN.

Дівчина разом із братом і доглядальницею рибалили й ловили крабів. Коли Ґранде (був на той час у будинку) вирішив перевірити, що вони робили, то побачив, як на малечу суне алігатор довжиною в понад 3,6 метра.

«То був найбільший алігатор, якого я бачив. Як правило, вони ніколи не підступають до людей, а просто тримаються осторонь і проходять повз. Їх навіть не помічаєш. Але в того хлопака, вочевидь, були зовсім інші наміри», — розповів Ендрю CNN.

Тоді чоловік швидко вибіг із будинку, схопив чотирирічну доньку і разом із сином і доглядальницею забігли за огорожу. Алігатор відступив, а потім кілька разів знову спробував підступитися до людей. За словами Ґранде, це тривало 20-30 хвилин.

Потім за допомогою кількох людей алігатора таки впіймали. Його передали в місцевий природоохоронний парк, де майже всі алігатори зникли після одного з ураганів.

Алігатори взагалі безпечні?

Алігатори намагаються триматися подалі від людей, як і казав Ендрю Ґранде. Тож напади цих тварин на людей є вкрай рідкісними. У США з 1928 по 2009 рік алігатори напали на людей 567 разів, а від нападів алігаторів померли лише 24 людини. Тобто насправді це досить невелике число.

Утім інколи алігатори можуть розглядати людей як потенційне джерело їжі. Таке трапляється, якщо люди їх підгодовують. Після цього алігатори можуть перестати боятися людей і почати підходити до них. Тож одне з перших правил поводження з цими тваринами — не годувати їх власноруч і триматися від них подалі.

Крім того, алігатори, яких підгодовують, скоріш за все, не зможуть самостійно вижити в дикій природі. Тому їх забирають у резервації та парки, де за ними доглядають спеціально навчені працівники.

Поділитись: