Велика Британія може передати Україні винищувачі, але тільки після виведення російських військ — The Telegraph
У Великій Британії допускають варіант відправлення в Україну винищувачів. Це може статися після того, як російсько—окупаційні війська будуть виведені з території України.
Про це повідомили співрозмовники Королівських Військово-Повітряних сил у коментарі The Telegraph.
Так, на питання про можливе передання винищувачів співрозмовники наголосили, що на «ніколи не кажи ніколи» щодо можливості відправлення літаків. Однак попередили, що «зараз це не пріоритет».
Там додали, що такий сценарій може статися, коли «росія буде вигнана з України, а українцям потрібно буде патрулювати повітряний простір».
Видання також вказує, що британська армія вважає недостатнім оснащення України з боку Великої Британії. Серед високопоставлених джерел у сфері оборони існує думка, що британські збройні сили повинні допомогти «взяти на себе тягар».
«Якщо ми серйозно ставимося до того, щоб Україна перемогла, то нам слід [це] довести», — сказав журналістам один зі співрозмовників.
Авіація для України
Раніше міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра заявив, що його країна готова обговорити надання Україні винищувачів американського виробництва F-16, якщо буде такий запит від Києва. За словами Хукстри, уряд Нідерландів неупереджено розгляне такий запит.
В Офісі президента також висловили сподівання, що наступна зустріч представників країн-союзників України у форматі «Рамштайн» буде «авіаційною».
А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання винищувачів F-16 для України «взяли в роботу».
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що літаки F-16 дозволили б захищати критичну інфраструктуру України: вони можуть знищувати крилаті ракети та дрони-камікадзе. На думку льотчиків та інженерів, щоб навчитися воювати на таких винищувачах, потрібно приблизно пів року.
«Думки є різні. Українська влада та всі українці хотіли б отримати їх набагато швидше. Для цього потрібні інфраструктура, пілоти, навчання інженерів і політичне рішення країн, які на це можуть вплинути», — зазначив Ігнат.
- Поділитися: