Велика Британія не збиватиме дрони над Україною, як збивала над Ізраїлем, через ризик «ескалації»

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Королівські військово—повітряні сили не збиватимуть безпілотники над Україною, тому що «втягування сил НАТО у прямий конфлікт із російськими військами призведе до тривожної ескалації».
Про це він сказав в інтерв’ю LBC.
Кемерон зазначив, що Велика Британія «зробила більше, ніж будь-яка інша країна індивідуально для допомоги українцям». Зокрема, навчила понад 60 тисяч українських військових та першою надала протитанкову зброю, далекобійні ракети й танки.
Водночас міністр вважає, що є ризик конфронтації з росією в разі використання британських сил.
«Я думаю, складність того, що ви пропонуєте, полягає ось у чому: якщо ви хочете уникнути ескалації з погляду ширшої європейської війни, єдине, чого вам потрібно уникати, — це вступу в бойові дії військ НАТО з російськими військами. Це була б загроза ескалації», — сказав Кемерон.
Він вважає, що продовжувати надавати фінансову підтримку Києву — це найкраще, що можуть зробити Велика Британія та інші країни.
«Робіть усе можливе, щоб підтримати Україну — грошима, дипломатією та, що особливо важливо, зброєю. Давати їм зброю, щоб вони могли захистити себе, тренувати їхні війська — це абсолютно правильні речі», — зауважив міністр.
А втім, за його словами, «фактично втягувати сили НАТО у прямий конфлікт із російськими військами було б небезпечною ескалацією».
Журналіст запитав Кемерона, чому Королівські військово-повітряні сили Великої Британії не можуть допомогти, збиваючи дрони, якщо це роблять для Ізраїлю.
Кемерон відповів, що «використання реактивних літаків — не обов'язково найкращий спосіб збивати ракети й безпілотники, системи ППО більш ефективні».
Крім того, Кемерон підтвердив заяву британського прем'єр-міністра Ріші Сунака про те, що британські винищувачі збили декілька іранських дронів над Ізраїлем.
Що передувало?
Уночі 14 квітня Іран випустив по Ізраїлю понад 300 ракет і безпілотників. ЦАХАЛ стверджує, що перехопив 99% цілей, але деяким із них вдалося обійти оборону Ізраїлю й уразити авіабазу на півдні країни. Внаслідок ударів по медичну допомогу звернулася щонайменше 31 людина.
Як зазначається, із перехопленням повітряних цілей Ізраїлю допомагали Сполучені Штати, Велика Британія, Йорданія та Франція.
В Ірані назвали ці удари відповіддю на «численні злочини Ізраїлю», зокрема на атаку проти консульства Ірану у столиці Сирії Дамаску, яка сталася 1 квітня.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна засуджує атаку Ірану на Ізраїль та на тлі цього закликав Конгрес США схвалити допомогу для американських союзників.
- Поділитися: