Велика Британія підтримує ідею вступу України до НАТО за спрощеною процедурою — МЗС країни

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі зазначив, що його країна «дуже підтримає» ідею того, щоб Україна могла пройти спрощену процедуру вступу до НАТО.
Про це він заявив на міжнародній конференції з відновлення України в Лондоні, цитує The Guardian.
Клеверлі припустив, що Велика Британія підтримає пропозиції, щоб Україна не була зобов’язана проходити етап плану дій щодо членства для приєднання до Альянсу.
Під час цього етапу країни-кандидати отримують оцінки та поради, коли вони вживають заходів, щоб відповідати критеріям НАТО щодо оборони та інших питань.
Якби Україна фактично пропустила цей етап, це поставило б її в одну категорію з новим членом — Фінляндією. Для порівняння, Північна Македонія брала участь у 20-річній програмі до її вступу у 2020 році.
Виступаючи на пресконференції в Лондоні, Клеверлі сказав: «Ми бачили, як Україна розвивалася, і розвивалася неймовірно швидко. Єнс Столтенберг на неформальному саміті міністрів закордонних справ НАТО сказав, що насправді багато вимог плану дій щодо членства виконуються».
Очільник британського МЗС додав, що реформування українських Збройних сил відбувається під час війни.
«Я думаю, що позиція Сполученого Королівства була би позитивною, якби ми відійшли від плану дій щодо членства, визнаючи, що пропозиція як Швеції, так і Фінляндії цього не вимагала, і українці продемонстрували свою відданість реформуванню армії для вимоги членства в НАТО через їхні дії на полі бою», — сказав Клеверлі.
Він вважає, що всі країни-учасниці Альянсу це визнають.
Саміт у Вільнюсі
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що в липні головним питанням на черговому саміті НАТО у Вільнюсі буде рух України до членства в Альянсі. Посадовець уважає, що на саміті Альянс має ухвалити політичне рішення, яке або безпосередньо визначить графік вступу України, або зобов’яже представити цей графік до кінця 2023 року.
Голови парламентських комітетів із закордонних справ 19 країн НАТО закликали надати на саміті у Вільнюсі в липні цього року чіткий шлях приєднання України до НАТО, а також зрозумілі й сильні гарантії безпеки для України.
Крім того, 14 червня видання New York Times повідомило, що серед країн-членів НАТО спалахнула дискусія, яка чинить тиск на президента США Джо Байдена, щоб той підтримав прискорення набуття Україною членства в Альянсі.
Згодом CNN написало, що Байден не проти прибрати з перешкод для вступу України до НАТО План дій щодо членства. Цього ж дня Politico теж зазначало, що серед членів НАТО зростає підтримка того, щоб не вимагати від України виконання ПДЧ. Та зрештою Байден заявив, що не планує спрощувати вимоги приєднання України до НАТО.
А втім, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зазначав, що під час липневого саміту у Вільнюсі союзники планують «надіслати дуже чіткий меседж підтримки України».
- Поділитися: