Велика Британія ввела нові санкції проти рф. Зокрема заборонила продавати росіянам сотні товарів для армії

Велика Британія в річницю початку повномасштабного вторгнення оголосила про ще один пакет санкцій проти росії. Серед нових обмежень — заборона продажу росіянам сотень товарів, які окупанти використовували у війні.

Про це повідомив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, передає сайт британського уряду.

«Українці переламали ситуацію в росії, але вони не можуть зробити це поодинці. Тому ми маємо зробити більше, щоб допомогти Україні перемогти. Сьогодні ми вводимо санкції щодо еліти, яка керує ключовими галузями путінського бізнесу, і зобов'язуємося заборонити експорт до росії всіх предметів, які росія використовувала на полі бою», — зазначив Клеверлі.

Серед сотень таких товарів є авіаційні деталі, радіоапаратура, електронні компоненти, які можуть знадобитися російському військово-промисловому комплексу, зокрема під час виробництва безпілотників.

Як зазначає британський уряд, військова розвідка показала, що спричинена санкціями нестача запчастин у росії вже, ймовірно, впливає на їхню здатність виробляти техніку на експорт.

«Зрештою цілком імовірно, що роль росії як надійного експортера озброєнь та їхнього військово-промислового комплексу підривається міжнародними санкціями. Сьогоднішні заходи завдадуть їм ще більших збитків, підірвавши путінську військову машину, яка вже змушена мобілізувати радянські танки та розбирати морозильники заради низькосортних чіпів», — наголошує британський уряд.

Крім товарів, які можуть використати у війні, британці забороняють продавати росії ще 140 товарів, серед яких є вироби із заліза та сталі.

Також під нові санкції потрапляють:

  • високопосадовці російської державної атомної енергетичної компанії «росатом»;
  • 34 керівники, пов'язані із двома найбільшими російськими оборонними компаніями — «Ростех» та «Алмаз-Антей»;
  • 20 керівників «Газпрому» і «Аерофлоту», зокрема голова ради директорів «Газпрому» Віктор Зубков і два чинні російські міністри;
  • 6 російських організацій, які займаються виробництвом чи ремонтом військової техніки для армії, зокрема авіації та флоту;
  • 5 високопосадовців іранської компанії Qods Aviation Industry, яка виробляє безпілотники, що використовують в Україні;
  • чотири банки, зокрема МТС;
  • низка представників російської еліти, серед яких є Маттіас Варніг — близький друг путіна та генеральний директор Nord Stream 2, а також Любов Кабаєва — мати колишньої російської гімнастки Аліни Кабаєвої, якій приписують близькі стосунки з путіним.

Велика Британія також оголосила, що розширить чинні санкції проти Криму та непідконтрольних уряду територій у Донецькій та Луганській областях, щоб запровадити також такі обмеження щодо окупованих частин Херсонської та Запорізької областей. Такі санкції спрямовані на обмеження цих територій до торгівлі та фінансів Великої Британії.