Велика Британія ввела санкції проти російського ВПК й іноземних компаній

Уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти росії, які стосуватимуться воєнно—промислового комплексу (ВПК), а також російських та іноземних компаній, які допомагають обходити західні санкції.

Про це повідомили в пресслужбі британського уряду.

Нові обмеження стосуватимуться 46 людей і компаній, які постачають військове обладнання для російської армії та загалом фінансують вторгнення в Україну.

У санкційному списку опинилася 31 фізична та юридична особа з росії, яка пов'язана з розробкою та виробництвом безпілотників і частин ракет, а також імпортом і постачанням ключових електронних компонентів. До списку також увійшли кілька директорів та їхні найближчі родичі.

Обмеження застосують і проти постачальників для російських військових із третіх країн, зокрема з Білорусі, Сербії, Узбекистану, Туреччини та Китаю.

Також санкції торкнуться людей і компаній, пов'язаних із ПВК «Вагнер» — групи «Русич», приватної військової компанії, яка діє в Україні, і її командира.

Крім того, у список потрапили 4 компанії з Об'єднаних Арабських Еміратів, які сприяють торгівлі російською нафтою.

«росія до вторгнення була великим експортером зброї. Натомість тепер їй доводиться звертатися до Північної Кореї та Ірану за ненадійним обладнанням і викуповувати запчастини, які раніше експортували в інші країни. Поки світ технологічно рухається вперед, росія йде назад», — йдеться в повідомленні британського уряду.

Попередні санкції від Великої Британії

На початку листопада уряд Великої Британії запровадив санкції проти 29 фізичних і юридичних осіб золотодобувного й нафтового сектору росії.

Так, під санкціями опинився найбільший російський золотопереробний завод і міжнародні мережі, що підтримують золотодобувну, нафтову та фінансову промисловості росії.