Велика Британія на невизначений термін призупинила дію угоди про екстрадицію з Гонконгом через обмеження Китаєм його автономії.

Рішення ухвалили 20 липня, пише NYT. Його оголосив у парламенті міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб.

Він зазначив, що призупинити дію угоди вирішили через побоювання, що будь-кого, хто буде екстрадований з Великої Британії у Гонконг, можна буде легко відправити у континентальний Китай.

Ще перед оголошенням цього рішення Китай засудив його. МЗС країни закликало Велику Британію «припинити іти неправильним шляхом».

15 липня президент США Дональд Трамп заявив про підписання закону, який вводить проти Китаю санкції через втручання в автономію Гонконгу. Воно, на думку Вашингтона, було викликане ухваленням закону про національну безпеку регіону.

  • 30 червня Компартія Китаю ухвалила закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.
  • Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР.
  • Проти прийняття закону виступили, зокрема, Велика Британія, ЄС і США. Вони заявили, що він обмежує автономію Гонконгу, яку Пекін зобов'язався гарантувати після отримання Гонконгу в 1997 році. Китай відхилив критику міжнародної спільноти.
  • Крім того, 9 липня адміністрація президента США ввела санкції проти китайських чиновників, причетних, на її думку, до утисків мусульманської спільноти уйгурів у регіоні Сіньцзян. Санкції передбачають замороження американських активів, обмеження на в'їзд до США і заборону американським компаніям вести бізнес-діяльність із такими чиновниками.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: