Президент США Дональд Трамп заявив про підписання закону, який вводить проти Китаю санкції через втручання в автономію Гонконгу. Воно, на думку Вашингтона, було викликане ухваленням закону про національну безпеку регіону.

Про це Трамп заявив під час брифінгу у вівторок, 14 липня, передає CNBC.

«Гонконг тепер матиме такий же статус, як і материковий Китай. Ніяких особливих привілеїв, ніякого особливого економічного ставлення і ніякого експорту високих технологій», — зазначив президент США.

Він додав, що товарообіг Китаю тепер обкладатиметься «масивними тарифами». Таким чином, після підпису Трампа набуває чинності законопроєкт, який американський парламент (Конгрес) проголосував ще 2 липня.

Серед іншого, нові санкції стосуються банків, які співпрацюють з китайськими чиновниками, причетними до прийняття закону про нацбезпеку, та суб'єктів, які допомагають порушити автономію Гонконгу.

  • 30 червня Компартія Китаю ухвалила закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.
  • Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР.
  • Проти прийняття закону виступили, зокрема, Велика Британія, ЄС і США. Вони заявили, що він обмежує автономію Гонконгу, яку Пекін зобов'язався гарантувати після отримання Гонконгу в 1997 році. Китай відхилив критику міжнародної спільноти.
  • Крім того, 9 липня адміністрація президента США ввела санкції проти китайських чиновників, причетних, на її думку, до утисків мусульманської спільноти уйгурів у регіоні Сіньцзян. Санкції передбачають замороження американських активів, обмеження на в'їзд до США і заборону американським компаніям вести бізнес-діяльність із такими чиновниками.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: