Російська військова розвідка планувала кібератаку на Олімпійські та Паралімпійські Ігри в Токіо у 2020 році, які скасували через пандемію коронавірусу. Росія хотіла зірвати головну спортивну подію світу.

Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб, пише The Guardian.

Викрив такі плани РФ Національний центр кібербезпеки Великої Британії разом з американською розвідкою.

Дії росіян були спрямовані проти організаторів Ігор, логістичних служб і спонсорів. Вони продовжувалися до того часу, поки Олімпіаду не перенесли через коронавірус. Частина кібератак була також направлена проти агентств, які проводять розслідування щодо допінгу російських спортсменів.

Хакери намагалися зібрати основні дані про облікові записи, створювали фейкові веб-сайти і досліджували безпеку індивідуальних облікових записів. Робили це, щоб перетворити Ігри на «логістичне жахіття для бізнесу, глядачів та спортсменів».

«Дії ГРУ проти Олімпійських і Паралімпійських Ігор цинічні й безрозсудні. Ми рішуче їх засуджуємо», — каже міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб.

Він зазначив, що його країна продовжує працювати з союзниками, щоб протидіяти майбутнім кібератакам.

Як пише The Guardian з посиланням на джерела, причетність до кіберактивності проти спортивних організацій, ймовірно, виявили серед високопосадовців РФ. Відтак, це може призвести до запровадження нових санкцій.

Допінговий скандал

У грудні 2019 року Світове антидопінгове агентство заборонило на 4 роки Росії брати участь у всіх світових спортивних змаганнях, зокрема і в Олімпійських іграх в Токіо. Зробили це після того, як антидопінгове агентство Росії визнали винним у маніпуляціях лабораторними даними. У РФ стверджували, що стали жертвами істерії.

Вірус NotPetya

Також 19 жовтня Федеральне велике журі США (окремий вид суду присяжних, який попередньо розглядає справу) оголосив обвинувачення шістьом російським офіцерам розвідки, які стоять за поширенням вірусу NotPetya у 2017 році.

В обвинувальному акті йдеться про атаки, які були направлені на просунення геополітичних інтересів Росії. За словами прокурорів США, вони були націлені на зимові Олімпійські Ігри в Південні Кореї у 2018 році, енергосистему України, вибори президента у Франції тощо.

Поділитись: