Економіка

Велика Британія може втратити доступ до ринку ЄС — канцлер Німеччини

Економіка/Велика Британія може втратити доступ до ринку ЄС — канцлер Німеччини
Зберегти
Вигляд

Велика Британія не зможе мати доступу до єдиного ринку ЄС, якщо відмовиться від принципу вільного пересування людей, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на зустрічі лідерів німецької промисловості та політиків у Берліні. Про це повідомляє Deutsche Welle.

За переконанням Меркель, повний доступ до внутрішнього ринку ЄС обумовлений свободою пересування, інакще кожна держава-учасниця почне робити, що захоче, йдеться у повідомленні. Меркель також назвала голосування за вихід Британії з ЄС переломним моментом для союзу. Вона наголосила, що подальші переговори стосовно виходу Британії з союзу будуть непростими.

Міністр економіки Німеччини Зігмар Габріель підтримав Ангелу Меркель, підкресливши важливість розуміння зв’язку між доступом до єдиного ринку та свободою пересування. Проте він наголосив, що це не має бути перешкодою у спробах ЄС утримувати Великобританію якомога ближче для себе.

Нагадаємо, 23 червня у Великобританії пройшов референдум про статус країни в Європейському Союзі, так званий Brexit (від англ. Britain і exit). За вихід з ЄС проголосували 52% громадян, проти – 48%.

Офіційний процес виходу почнеться не пізніше березня 2017 року. Також уряд Великої Британії планує зберегти ряд законів Європейського Союзу після виходу з його складу.

Пов`язані новини