УКРАЇНА

Великому залу музичної академії можуть присвоїти ім'я загиблого на Донбасі Сліпака

28 грудня, 2016 16:48
УКРАЇНА/Великому залу музичної академії можуть присвоїти ім'я загиблого на Донбасі Сліпака
Зберегти
Вигляд
Василь Сліпак загинув 29 червня на Донеччині від кулі снайпера. Він жив у Франції впродовж 20 років, був солістом Паризької опери.

Колегія Мінкультури рекомендувала Національній музичній академії України присвоїти Великому залу Академії ім'я загиблого на Донбасі українського бійця ДУК «Правий сектор», оперного співака Василя Сліпака.

З відповідною ініціативою перед членами Колегії виступив народний депутат України Ігор Мосійчук, передає «Урядовий портал».

У свою чергу, міністр культури Євген Нищук висловив підтримку ініціативі щодо присвоєння імені Василя Сліпака Великому залу мистецької академії.

«Заслухавши виступ Мосійчука, а також думку запрошеного на засідання ректора Національної академії України імені П. І. Чайковського Володимира Рожка, Колегією було прийнято рішення рекомендувати Академії присвоїти Великому залу ім’я Василя Сліпака», – йдеться у повідомленні.

Василь Сліпак загинув 29 червня біля селища Луганське на Донеччині від кулі снайпера. Він жив у Франції впродовж 20 років, був солістом Паризької опери. Два роки тому пішов добровольцем у 7-й окремий батальйон Добровольчого українського корпусу.

Василь був кулеметником. На передовій його знали як бійця АТО «Міфа», тобто «Мефістофеля». За словами його побратимів, співак загинув від кулі снайпера із автоматом в руках, коли бійці відбивали атаку бойовкиків. 

Детальніше про події цієї спецоперації, під час якої бійці ЗСУ взяли позиції «ДНР» під Дебальцевим, дивіться у сюжеті Громадського. 

30 червня президент нагородив Василя Сліпака орденом «За мужність» посмертно. 

Пов`язані новини