Технології

Великий адронний колайдер зіштовхнув рекордні 2556 частинок

2 липня, 2017 19:42
Технології/Великий адронний колайдер зіштовхнув рекордні 2556 частинок
Зберегти
Вигляд
lead
Всього через п'ять тижнів після перезапуску прискорювачу вдалося встановити новий рекорд, сформувавши рекордне і поки максимальне можливе число пучків частинок – 2556 згустків протонів.

Великий адронний колайдер встановив новий рекорд за кількістю частинок, що стикаються, їх щільністю та світністю, зіштовхнувши між собою понад 2,5 тисячі пучків протонів.

Про це повідомляє прес-служба Європейського центру ядерних досліджень.

На початку травня цього року колайдер відновив свою роботу. Всього через п'ять тижнів після перезапуску прискорювачу вдалося встановити новий рекорд, сформувавши рекордне і поки максимальне можливе число пучків частинок – 2556 згустків протонів.

В цілому, число протонів в тунелях колайдера в цей час перевищувала 100 мільярдів, що також є рекордно високим значенням, а число зіткнень і їх яскравість перевищила очікування вчених приблизно в 1,5 рази. Така велика кількість зіткнень і їх висока інтенсивність вже дозволили науковій команді отримати гігантську кількість даних за останні два тижні.

Ці досягнення, швидше за все, стануть поповненням у списку «подвигів» Центру в цілому і Великого адронного колайдера зокрема, які вже встигли потрапити до книги Гіннеса.

Нагадаємо, що на початку року українська вчена Марина В’язовська отримала «Премію Салема 2016» з математики.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини