Венедіктова наполягає, що суд підтвердив законність підозри Порошенку. Всі інші заяви назвала «маячнею недопіарників»

Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що своїм рішенням про особисте зобов'язання народному депутатові Петру Порошенку Печерський районний суд Києва підтвердив, що підозру політику оголосили законно.

Про це Ірина Венедіктова заявила у Facebook.

Генпрокурорка наполягає, що про підозру Порошенку повідомили у спосіб, визначений законом. А суд своїм рішенням підтвердив законність та обґрунтованість цієї підозри, порядок її повідомлення, а також наявність ризиків, для запобігання яким прокуратура йшла з обранням запобіжного заходу.

Всі інші заяви Венедіктова назвала «маячнею, яка поширюється боягузливими недопіарниками, яким соромно і страшно показати своє обличчя».

«Це вже стало доброю традицією, коли медійні фігуранти кримінальних проваджень з особливим статусом оскаржують порядок повідомлення або саму підозру. Не така підозра, не того дня, не тією рукою вручили, не з тим виразом обличчя... Однак жодного факту скасування підозри з цих підстав не було», ㅡ каже Венедіктова.

Раніше партія Порошенка «Європейська Солідарність» та адвокат Ілля Новіков, який представляє інтереси п'ятого президента, заявляли, що Венедіктова «екстрено» пішла у відпустку перед оголошенням підозри, а її натомість підписав виконувач обов'язків генерального прокурора Олексій Симоненко.

Венедіктова ж каже, що у слідства були вагомі підстави не зволікати з повідомленням про підозру, а Симоненко координував діяльність органів досудового розслідування в цій справі від самого початку і був знайомий із матеріалами справи.

Окрім того, Венедіктова зазначила, що щодо всіх чотирьох підозрюваних з так званої «вугільної справи» ㅡ Петра Порошенка, депутата Віктора Медведчука, ексміністра енергетики Володимира Демчишина та бізнесмена Сергія Кузяри ㅡ прокурори просили тримання під вартою або 1 мільярд гривень застави.

Що передувало?

Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань заявляв, що Олексій Симоненко нібито незаконно підписав повідомлення про підозру з перевищенням повноважень. За словами Голованя, у матеріалах провадження відсутнє документальне підтвердження того, хто, коли і в який спосіб здійснив повідомлення про підозру.

Головань також заявив, що, відповідно до законодавства, підозру народному депутату має оголошувати генеральний прокурор, а у випадку його відсутності ㅡ перший заступник. Адвокат заявив, що у справі не було документів, що в день повідомлення про підозру першого заступника Венедіктової не було на роботі.

Так, адвокати Порошенка наполягали, що він не має статусу підозрюваного.

Що закидають Порошенку?

20 грудня 2021 року Петрові Порошенку оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зрадита сприяння діяльності терористичної організації. Йому загрожує до 15 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.

Йдеться про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».

Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти. На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від РФ та бойовиків на Донбасі.

У цій справі, крім Порошенка, фігурантами вже є народний депутат Віктор Медведчук, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та бізнесмен у вугільній сфері Сергій Кузяра.

Захист Порошенка відкидає звинувачення. Адвокати експрезидента та він сам вважають справу політично мотивованою.