Українські правозахисники пояснили на суть висновків Венеціанської комісії про українські законопроекти про мирні зібрання.

Про це повідомляє правозахисна група «Ні поліцейській державі!»

Повідомляється, що Венеціанська комісія не агітує ухвалювати той чи інший проект спеціального закону про мирні зібрання в Україні (3587 чи 3587-1), а також не агітує ухвалювати і саме спеціальний закон про зібрання в Україні.

«Експерти Венеціанської комісії почули застереження від українських активістів та правозахисників, і не дали себе використати в українських політичних іграх лобістів спеціального закону №3587», — розповіли правозахисники.

«Це справа української влади — як задовольнити вимоги цього висновку, шляхом прийняття спеціального закону про свободу зібрань або шляхом внесення змін до чинного законодавства з метою регулювання цього поля», — йдеться у тексті висновків Венеціанської комісії.

Оригінальний текст висновків Венеціанської комісї щодо законопроектів про мирні зібрання №3587 і №3587-1

Повідомляється, що Венеціанськa комісія розкритикувала законопроект №3587 більше, ніж альтернативний законопроект №3587-1 і не розглядала п’ять інших українських законопроектів про свободу зібрань (№1779, №2073, №2391, №2651, №4479).

Нагадаємо, згідно з правозахисними оцінками, Спецзакон про мирні зібрання № 3587 має на меті непотрібні обмеження, які можна посилювати подальшим внесенням змін до закону.

Раніше представники різних громадських організацій провели в Києві акцію проти ухвалення спеціального закону про мирні протести № 3587.

Поділитись: