Вища рада правосуддя зупинила дисциплінарну справу щодо судді Тандира

Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 31 січня зупинила розгляд справи проти судді Олексія Тандира, якого звинувачують у ДТП на блокпості, що призвела до загибелі нацгвардійця.
Про це свідчить трансляція засідання.
За словами члена ВРП Віталія Саліхова, він висунув пропозицію зупинити розгляд дисциплінарної скарги через те, що не встигає скласти висновок за справою. Зокрема, він запитував інформацію в прокуратури, але довго її не отримував. Окрім того, він заявив, що наступного тижня йде у відпустку.
Закон передбачає, що на складення вироку є 30 днів. Оскільки скаргу відкрили 10 січня, то висновок треба передати на розгляд до 10 лютого.
«Наразі у мене відсутня будь-яка інформація, яка б давала мені реальну можливість скласти такий висновок, окрім заяви та характеристики на суддю Тандира», — заявив Саліхов.
Водночас сьогодні вранці, 31 січня, йому надійшли документи з прокуратури та заява від Тандира щодо бажання долучитися до розгляду скарги. Але член ВРП заявив, що все одно поки не може скласти висновок, адже зміст отриманих матеріалів йому невідомий.
«Щоб визначитися з обсягом доказів свідків, мені потрібен час», — пояснив Саліхов.
Член ВРП заявив, що зупинення розгляду допоможе «зробити всі умови, щоб обʼєктивно розібратися з дисциплінарною скаргою, а не для того, щоб усунути від відповідальності» суддю Тандира.
«Ця справа стосується суспільного інтересу і резонансу, вона також належить до [справ], які мають розглядатися пріоритетно. Також інформація у цій скарзі може бути підставою для звільнення судді. […] Я вважаю, що розгляд цієї справи не потрібно зупиняти», — наголосила авторка скарги на Тандира Єлизавета Караченцева.
Троє з п'яти членів палати підтримали безстрокову зупинку розгляду дисциплінарної справи. Рішення ухвалили на період, необхідний для отримання запитуваної інформації.
Що передувало?
Приблизно опівночі 26 травня тоді ще голова Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир наїхав на блокпосту в Києві на 23-річного нацгвардійця. За даними слідства, суддя був у стані алкогольного сп’яніння та рухався з суттєвим перевищенням допустимої швидкості руху. У результаті ДТП нацгвардієць загинув на місці.
Правоохоронці затримали Тандира. Вони зазначали, що чоловік мав візуальні клінічні ознаки сп’яніння, але відмовився пройти обстеження на вміст алкоголю та наркотиків в організмі. Згодом у Тандира примусово відібрали біологічні зразки.
Результатів не було близько місяця, але судово-психологічна експертиза підтвердила, що Тандир був пʼяним за кермом у момент ДТП.
Уже в серпні ДБР завершило розслідування щодо Тандира. Фахівці провели 18 експертиз, які таки підтвердили вміст алкоголю в зразках екссудді. У ДБР розповіли, що Тандир, маючи досвід розгляду справ про ДТП, намагався приховати сп’яніння, спотворивши вміст зразків. Зокрема, замість сечі здав на аналіз воду та слину.
Вища рада правосуддя дала згоду на тримання Тандира під вартою. Після цього суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внести заставу.
Макарівський райсуд Києва, який очолював Тандир, задовольнив його заяву та звільнив його з посади голови суду з 29 травня. Вища рада правосуддя, своєю чергою, відсторонила Тандира від здійснення правосуддя.
- Поділитися: