Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Остаточне рішення щодо екстрадиції олігарха має ухвалити міністр юстиції країни.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на власного кореспондента.

У своєму рішення суддя Верховного суду Австрії зазначив, що суд не розглядав у цій справі винуватість Фірташа, а лише дотримання законодавства та процедури щодо екстрадиції. Так, суд постановив, що при ухваленні рішення про екстрадицію Фірташа законодавство Австрії не порушували.

Зазначимо, що розгляд справи Фірташа Верховним судом Австрії розпочався 25 червня. Крім самого олігарха та його адвокатів на слуханнях були присутні народні депутати Сергій Льовочкін, Михайло Папієв, а також колишній банкір Денис Горбуненко.

Адвокати Фірташа напередодні рішення суду повідомляли, що остаточне рішення щодо екстрадиції Фірташа до США має ухвалити не суд, а федеральний міністр юстиції Австрії.

Зазначимо, що Верховний суд Австрії розглядає апеляцію Фірташа на рішення іншого суду, який погодив екстрадицію олігарха до США у 2017 році.

Фірташа арештували в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Олігарха звинувачували у хабарництві у розмірі 18,5 мільйона доларів для отримання дозволу на видобуток титану в Індії.

Спершу суд погодився видати Фірташа, однак потім відпустив під заставу у 125 мільйонів доларів. Згодом суди Австрії відмовили в екстрадиції Фірташа, зазначаючи, що справа проти олігарха — політична.

 21 лютого 2018 року Фірташа знову заарештували після того, як суд задовольнив скаргу прокуратури про екстрадицію олігарха в США.

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile