Верховний суд Бразилії скасував рішення, яке зобов'язувало Netflix прибрати з сервісу фільм «Перша спокуса Христова», де Ісуса зобразили як гея.

Про це передає The Guardian.

Голова Верховного суду заявив, що бразильці мають право на свободу слова.

«Не слід вважати, що гумористична сатира має магічну силу, щоб підірвати цінності християнської віри, яка існує понад 2 тисячі років», — сказав глава суду Жозе Антоніо Діас Тоффолі.

Напередодні суд у Ріо-де-Жанейро зобов'язав Netflix прибрати фільм із платформи. Тоді стримінговий сервіс відмовився від коментарів.

46-хвилинний фільм «Перша спокуса Христова» португальською мовою презентували на Netflix Brazil на початку грудня. У ньому показано, як Ісус знайомить сім’ю зі своїм партнером на ім'я Орландо. Фільм викликав різку критику релігійних груп та лідерів у Бразилії, де більшість населення складають католики.

Раніше 24 грудня на офіс компанії Porta dos Fundos у Ріо-де-Жанейро, яка знімала фільм, напали. Будівлю закидали «коктейлями Молотова».

Porta dos Fundos позиціонує себе як компанія з виробництва гумористичних шоу. У 2018 році вона отримала статуетку «Еммі» за різдвяний фільм про апостолів, які після Таємної вечері прокидаються із сильним похміллям.

Поділитись: