Верховний суд скасував зобов’язання Центральної виборчої комісії провести пережеребкування партій для визначення їхньої послідовності у бюлетенях на позачергових парламентських виборах. Це рішення неможливо оскаржити.

Про це повідомила секретарка ЦВК Наталія Бернацька.

«Все ж таки є справедливість! Ми виграли Верховний! Виборам 21 липня бути», — написала вона.

Раніше Шостий апеляційний адміністративний суд зобов'язав ЦВК провести пережеребкування партій. Відповідний позов подала «Аграрна партія України». Приводом для цього стало те, що партії «Рух Нових Сил» Міхеїла Саакашвілі присвоїли 22 номер у бюлетені без жеребкування. ЦВК наголошувала, що включення до виборчого бюлетеня партії Саакашвілі під № 22 давало змогу забезпечити повноцінну реалізацію цією політичною партією прав та можливостей щодо участі у виборчому процесі та не порушувало прав та інтересів інших політичних партій та учасників виборчого процесу.

У«Слузі народу» заявили про загрозу зриву виборів до Ради через рішення суду про пережеребкування партій.

ЦВК заявила, що у разі проведення пережеребкування бюлетені на вибори не встигнуть вчасно надрукувати й доставити на виборчі дільниці. 

Нагадаємо, 23 червня, ЦВК відмовила у реєстрації кандидатів, включених до виборчого списку «Руху Нових Сил». У комісії пояснили, що позачергові вибори було призначено указом президента від 21 травня, а відтак розгляд 8 травня на засіданні політради партії питань, пов’язаних з участю у позачергових виборах «не міг бути здійснений».

26 червня ЦВК провела жеребкування щодо порядку партій у бюлетені на дострокових парламентських виборах. ЦВК наголошує, що провела жеребкування вчасно й відповідно до закону (не пізніш як за 24 дні до дня голосування).

Того ж дня Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував відмову ЦВК зареєструвати список політичної партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі на позачергових виборах до Верховної Ради.

29 червня Центральна виборча комісія зареєструвала партію «Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі» на дострокових виборах до Верховної Ради.

Поділитись: