Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував відмову Центральної виборчої комісії зареєструвати список політичної партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі на позачергових виборах до Верховної Ради.

Про це Саакашвілі повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Ми перемогли! Суд нас підтримав! Ми йдемо на вибори!», — написав він.

Нагадаємо, 23 червня ЦВК відмовила у реєстрації кандидатів, включених до виборчого списку «Руху Нових Сил». У комісії пояснили, що позачергові вибори було призначено указом президента від 21 травня, а відтак розгляд 8 травня на засіданні політради партії питань, пов’язаних з участю у позачергових виборах «не міг бути здійснений».

Також за даними Центрвиборчкому, позачерговий з’їзд «Руху Нових Сил» 10 червня, на якому було затверджено виборчий список кандидатів «відбувся у порушення вимог статуту цієї партії».

28 травня президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

Саакашвілі заявив, що не має жодних політичних амбіцій, а вже наступного дня стало відомо, що його політична партія «Рух нових сил» має намір балотуватись на дострокових виборах у парламент, які відбудуться 21 липня 2019 року.

21 червня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення, яким визнав, що Саакашвілі безперервно проживав в Україні протягом 5 років, що дозволяє йому балотуватися у Верховну Раду на дострокових парламентських виборах.

Партія Саакашвілі вела переговори про можливе об'єднання на виборах з політсилами Анатолія Гриценка та Віталія Кличка, але у підсумку вирішила не створювати з ними альянс.

Поділитись: