Велика палата Верховного суду України ухвалила рішення у справі споживачів газу до «Криворіжгазу», відповідно до якого визнала облгази зобов’язаними встановлювати лічильники газу своїм споживачам.

«Відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам суперечить вимогам законодавства, порушує їх права як споживачів», — йдеться у рішенні суду.

Там зазначають, що витрати на встановлення газових лічильників всім споживачам передбачені у тарифі, тому «Криворіжгаз» та решта облгазів зобов’язані встановлювати лічильники.

«Саме на суб’єкт господарювання — газорозподільну організацію покладений обов’язок встановлення лічильників газу для населення та лише він повинен вживати заходів щодо залучення інших джерел фінансування цих робіт і покладання такого обов’язку на споживачів є неправомірним», — повідомляє прес-служба Верховного суду.

У серпні 2018 року у ЗМІ поширювалась інформація про те, що субсидії на житлово-комунальні послуги планують видавати лише споживачам, що мають лічильники газу. Водночас в уряді цю інформацію спростували.

Нагадаємо, що Андрій Рева також повідомляв, що в Україні запрацював публічний реєстр одержувачів субсидій.

Поділитись: