Верховний суд України залишив без задоволення скаргу Асоціації козацьких товариств «Січ» на рішення Одеського апеляційного адміністративного суду про перенесення пам'ятника «Потьомкінцям — нащадки» на його колишнє місце на Катерининській площі Одеси. Таким чином, суд визнав законним встановлення у 2007 році на цій площі пам'ятника «Засновникам Одеси», у центрі якого — Катерина II.

«Понад десять років у нас були судові тяжби з тими, хто був не згоден з установленням в Одесі пам'ятника засновникам Одеси. Я вважаю, що в цій справі була принципова позиція мерії, юридичний департамент боровся від імені міста. І Верховний суд України поставив остаточну жирну крапку в цьому питанні, визнав, що пам'ятник встановлено законно, і відхилив вимоги про перенесення пам'ятника. Ми зняли напругу, спір вирішено цивілізовано», — заявив на апаратній нараді міськголоваОдеси Геннадій Труханов, повідомляє «Укрінформ».

Як повідомлялося, у вересні 2017 року Приморський райсуд Одеси розглянув позов Асоціації козацьких товариств «Січ» до міськради щодо незаконності перенесення з Катеринівської на Митну площу монумента «Потьомкінцям — нащадки» і встановлення на Катеринівській — скульптурної композиції, що зображує імператрицю Катерину II та її сподвижників.

Приморський райсуд визнав відповідне рішення Одеської міськради незаконним, а також врахував те, що пам'ятник служить інструментом популяризації та пропаганди «русского мира», підриваючи національну безпеку України.

Однак у лютому 2018 року Одеський апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу Одеської мерії на рішення суду першої інстанції.

Згодом також Верховний суд України відхилив скаргу Асоціації козацьких товариств «Січ» на рішення Апеляційного адмінсуду щодо незаконності перенесення «Потьомкінцям нащадки».

Пам'ятник «Засновникам Одеси»
Фото:

wikipedia.org

Пам'ятник «Засновникам Одеси» являє собою композицію, у центрі якої пам'ятник Катерині ІІ та її сподвижникам — Йосипу де Рібасу, Францу де Волану, Григорію Потьомкіну та Платону Зубову. Розташований в Одесі на Катерининській площі. Споруджений 1900 року архітектором Юрієм Дмитренком, скульптором Поповим, інженером Сікорським за участі скульптора Бориса Едуардса. У 1920 році пам'ятник демонтували, відновили монумент у 2007 році.

Поділитись: