УКРАЇНА

Верховна Рада ухвалила медичну реформу

19 жовтня, 2017 13:17
УКРАЇНА/Верховна Рада ухвалила медичну реформу
Зберегти
Вигляд
Депутати проголосували за проект закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», ухваливши в другому читанні й у цілому законопроект № 6327, що втілює першу ланку медичної реформи.

Депутати проголосували за проект закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», ухваливши у другому читанні й у цілому законопроект № 6327, що втілює першу ланку медичної реформи.

«За» проголосували 240 депутатів.

Народні депутати проголосували за підтримку всіх правок до законопроекту.

Програма державних гарантій, передбачена законопроектом, визначатиме перелік та обсяг медичних послуг і лікарських засобів, оплату яких гарантуватиме держава за рахунок коштів Державного бюджету.

Не менше 5% ВВП у Держбюджеті потрібно буде виділяти на реалізацію програм медичних гарантій. Витрати на програму будуть захищеними статтями видатків бюджету.

Як передбачено медреформою, програму розроблятиме Міністерство охорони здоров’я за погодженням із Міністерством фінансів. А затверджуватиме Верховна Рада в складі закону про Державний бюджет на відповідний рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Біла халатність»: хто відповість за недбалість лікарів

17 жовтня під стінами Верховної Ради відбулася масова акція на підтримку «Великої політичної реформи».  Жодної з вимог Рада протягом того дня не виконала. Тому організатори оголосили про продовження акції 19 жовтня, а під парламентом розбили наметове містечко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невідкладна медична реформа: парламентський бар’єр

Про головні події акції протесту зранку й до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради знову сталися сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

18 жовтня під парламентом продовжилася акція протесту. На місці перебувало близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини