Верховний суд України ухвалив остаточне рішення щодо користування Стрілецьким і Архангельським газовими родовищами, що розташовані біля окупованого Криму.

Верховний суд України ухвалив остаточне рішення щодо користування Стрілецьким і Архангельським газовими родовищами, що розташовані біля анексованого Криму.

Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

У відомстві нагадали, що у березні 2014 року ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» та ПрАТ «Пласт» уклали договір про спільне використання зазначеними родовищами.

Але ПрАТ «Пласт», на відміну від  «Чорноморнафтогазу», не виконало свої зобов’язання — компанія внесла лише 1 мільйон гривень, хоча мала інвестувати 71 мільйон гривень.

За інформацією прокуратури, компанія «Пласт» використовувала державне майно всупереч «інтересам суспільства і держави». Через це Україна отримала збитки у розмірі 20 мільйонів гривень.

Заступник генпрокурора звернувся до суду із вимогою визнати недійсною угоду про користування родовищами.

Суд першої інстанції задовольнив вимогу прокуратури, а апеляційний суд відхилив скаргу ПрАТ «Пласт». Проте компанія подала касаційну скаргу.

31 травня 2018 року Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги та залишив у силі рішення про заборону на користування Стрілецьким і Архангельським газовими родовищами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зелені чоловічки та блакитне паливо: Хто заробляє на видобутку газу біля окупованого Криму?

Як повідомлялося, через відсутність постанови уряду можуть зупинитись 39 українських газових родовищ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile