ENRU

Веселова про виключення з «Самопомічі»: фракції доведеться виправдовуватися за блокаду Донбасу

Депутатка від фракції «Самопоміч» Наталія Веселова заявила, що юридичних підстав для виключення її зі складу фракції немає, оскільки офіційно на фракції не було голосування щодо підтримки чи не підтримки «блокади» Донбасу.

Про це вона написала у своєму зверненні.

«Фракція «Самопоміч» зробила заяву про виключення мене з фракції. Я хочу, щоб громадськість знала – я не боюсь цього», — написала вона.

Позиція депутатки не співпадає з позицією фракції щодо доцільності блокади окупованих територій.

«Я чітко і голосно скрізь заявляю: «Росія – агресор. Росія – окупант». Моя позиція співпадає з позицією Курта Волкера, спецпредставника США щодо України. Ми повинні максимально зберегти соціально-економічні зв’язки з ОРДЛО, щоб після перемоги України у цій гібридній війні, ми змогли легко інтегрувати наші території», — зазначила вона.

«І якщо сьогодні комусь потрібно виправдовуватись за свою поведінку, то це швидше представникам фракції, які приймали участь у створенні так званої блокади, що призвела до ізоляції від України тих територій Донбасу, за які проливається кров українців», — додала вона.

Представники «Самопомічі» були одними з ініціаторів торговельної блокади окупованих територій. 2 жовтня лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк заявив, що Веселову можуть виключити з фракції  через запропонований нею законопроект про припинення транспортної та економічної блокади ОРДЛО.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати з Донбасу метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет. Пізніше поряд з блокадниками почали з'являтися народні депутати від «Самопомочі» Семен Семенченко та Єгор Соболєв, які, за їхніми словами, вирішили підтримати ініціативу.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram