На одномандатному виборчому окрузі №92 на Київщині на дострокових виборах до Верховної Ради України балотуються троє кандидатів із прізвищем Гудзенко та троє Ференців.

Про це йдеться на сайті Центральної виборчої комісії.

Так, на окрузі балотується народний депутат Віталій Гудзенко і двоє людей із ідентичним ім’ям та прізвищем.

Крім того, на тому ж окрузі висувається колишній прокурор Олександр Ференець. Двоє інших кандидатів із таким прізвищем також мають ідентичне ім’я.

«Відомо, що в Україні дійсно є нечесна виборча технологія — реєструвати «двійників» — людей, з однаковими прізвищами та іменами.. Її мета — ввести в оману неуважного виборця, який може помилково віддати голос не за ту людину, за яку мав намір голосувати. Нерідко виявляється, що «двійником» відомого політика стає людина із таким же прізвищем, втім про її діяльність і ким є ця людина — публічно невідомо нічого», — зазначає координатор Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ярослав Гулан.

«Оскільки імена кандидатів-мажоритарників розміщуються у виборчому бюлетені в алфавітному порядку, виборцям потрібно бути дуже уважними та ретельно шукати не лише ім’я свого кандидата, а й вичитувати інформацію про нього, яка обов’язково буде у бюлетені , зокрема - дата народження, місце роботи, місце проживання, партійність тощо», — додав він.

Поділитись: