В Україні станом на 11 липня надрукували 84% від усіх бюлетенів, необхідних для позачергових парламентських виборів, які відбудуться 21 липня. Завершить друк бюлетенів планують за тиждень до дня голосування.

Про це розповів директор поліграфкомбінату «Україна» Юрій Оніщенко, передає громадська мережа ОПОРА.

Друку виборчих бюлетенів на цих виборах ускладнений через різні бюлетені для округів та судові справи, зазначила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук. 

«Стосовно того часу, коли ЦВК віддала бюлетені до друку і того плану, яким ми рухалися разом з комбінатом, ми жодним чином не порушили жодної норми Закону України «Про вибори народних депутатів». Ба більше, ми ретельно відстежуємо, щоб окружні та дільничні виборчі комісії мали можливість отримати ці бюлетені у відповідні строки, аби зробити з ними необхідні юридичні маніпуляції (проставити печатки, проставити штампи «Вибув», якщо є для того підстави тощо) для того, щоб у день голосування виборець міг отримати бюлетень за допомогою якого він зможе реалізувати своє право голосу», — зазначила Сліпачук.

Так у бюлетені для загальномандатного виборчого округу буде 22 політсили, а кількість кандидатів у бюлетенях в одномандатних виборчих округах різна. Найменше — 5 (округ № 188, Хмельницька область), найбільше — 46 (округ № 133, Одеська область).

«Центральною виборчою комісією було зарезервовано можливість виготовити 63 млн 611 тисяч 464 бюлетенів. На сьогодні, станом на 11 липня, до поліграфічного комбінату передано замовлення на виготовлення 60 млн 398 тис. 300 виборчих бюлетенів. З них 30 млн 470 тисяч 544 бюлетені для загальнодержавного округу та закордонного виборчого округу, 29 млн 990 тисяч 630 — виборчі бюлетені в одномандатних виборчих округах. Така різниця пов’язана з тим, що понад 400 тисяч виборців у нас в закордонному виборчому окрузі, а вони в одномандатних виборчих округах не голосують», — зазначив заступник голови ЦВК Євгеній Радченко.

За його словами, на підготовку й проведення виборів загалом виділили 1 млрд 949 млн 620 тисяч грн. З них 68% (це понад 1 млрд 300 тисяч грн) — це видатки на діяльність окружних та дільничних виборчих комісій, централізовані видатки ЦВК — 406 млн 802 тисяч грн.

«На виготовлення виборчих бюлетенів у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі передбачена ціна за 1 примірник 4 грн 20 коп, в одномандатних виборчих округах — залежно від формату: мінімальна вартість бюлетеня — 2 грн 28 коп, максимальна — 4 грн 68 коп», — розповів Радченко.

Поділитись: