Чоловік, який на початку квітня закладав вибухівку під автомобіль співробітника української розвідки і сам підірвався, живий і арештований — це громадянин Росії Олексій Комаричев. Раніше Генпрокуратура повідомила, що підривник отримав важкі травми і помер у лікарні.

Але, як заявив голова СБУ Василь Грицак на брифінгу у Києві, чоловік живий: з ним працює СБУ. За даними спецслужби, підривник входить до складу диверсійної групи, яка причетна і до вбивства керівника спецпризначенців ГУР Максима Шаповала, який загинув від вибуху авто 27 червня 2017 року в Києві.

«Обидва теракти сплановані, профінансовані, організовані безпосередньо російськими спецслужбами. Це були спільні операції Федеральної служби безпеки РФ та Головного управління Генштабу ЗСУ РФ, більше відомої як військова розвідка Росії», — сказав Грицак.

«Організацію і здійснення обох терактів здійснювали одні й ті самі люди. Виконавець невдалої спроби підриву автомобілю недавно залишився живим, хоча він і перебуває у важкому стані у лікарні. Він заарештований», — додав голова СБУ.

За його словами, це керівник російської диверсійної терористичної групи, громадянин РФ Комаричев Олексій Анатолійович, 1978 року народження. Саме він, за даними Грицака, закладав вибухівку під авто українського розвідника, але невдало: вибухівка передчасно спрацювала і росіянин отримав важкі травми руки.

За словами Грицака, з Комаричевим діяв інший громадянин Росії Дзортов Тимур Мовлайович.

За даними СБУ, Комаричев у різний час проходив службу як офіцер полку охорони уряду Москви та Федеральної служби РФ із контролю за обігом наркотиків, а з 2016 року «був звільнений за компрометуючих обставин» зі служби — і «під тиском ФСБ поступив на роботу до військової розвідки».

«За сприяння ФСБ він був звільнений з-під варти і залучений до диверсійної діяльності на території країн Євросоюзу та України як офіцер російської розвідки», — заявив Грицак. 

Водночас, Дзортов 1988 року народження, який мешкав в Інгушетії, був членом оперативної бойової групи. «Він контролював закладення Комаричевим вибухового пристрою і мав забезпечувати його безпечний відхід», — сказав Грицак. Він додав, що Дзортова працівники СБУ затримали пізніше.

Нагадаємо, вночі у Голосіївському районі Києва, на вулиці Вільямса, вибухнула автівка. Спочатку поліція повідомила про одного постраждалого. Поліція відкрила провадження за статтями «замах на вбивство» та «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

Наступного дня у Генпрокуратурі повідомили, що вибух автомобіля вночі 4 квітня у Києві був замахом проти співробітника спецслужби України. Однак, під час вибуху сам підривник важко травмувався і помер у лікарні.

Поділитись: