Війна / Безпека

Вибух міномета «Молот»: адвокати потерпілих не можуть ознайомитися з матеріалами справи

Війна/Безпека/Вибух міномета «Молот»: адвокати потерпілих не можуть ознайомитися з матеріалами справи
Зберегти
Вигляд
Адвокати потерпілих у справі вибуху міномета «Молот» у липні 2018 року на Рівненському полігоні, внаслідок якого загинули троє військових, досі не можуть ознайомитися з матеріалами справи.

Про це Громадському повідомив адвокат Ілля Костін, який представляє інтереси родичів загиблих Валерія Тихоновського та Дмитра Власова.

Адвокати лише 3 січня отримали листа від військової прокуратури, в якому зазначено, що ознайомитися з матеріалами справи вони можуть 22 грудня у Львові. Але адвокати запевняють, що були на роботі до 28-го грудня, а отже прокурори знову надіслали документ із запізненням:

   

Вікторія Рощина

«Розумієте, вони всіма можливими способами, навіть після розголосу, не хочуть дати нам подивитися всі матеріали справи. Тому що в суд підуть ті матеріали, які вони вважають за потрібне», — сказав Костін.

Він також зазначив, що готує скаргу до суду на дії слідчого, а згодом звертатиметься до генерального прокурора України та кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Адвокат продовжує наполягати на тому, що поведінка слідчих може вказувати на те, що слідство не зацікавлене в роботі адвокатів з матеріалами, зокрема й з результатами експертизи, що була проведена вже кілька місяців тому, і у встановленні істинних причин вибуху загалом.

«Насправді в будь-якому процесі — це ж не проблема, щоб потерпілі ознайомились із матеріалами справи. Але в цьому випадку нам ставляться такі перешкоди, що це наводить на думку, що там щось є», — заявив Костін.

Водночас прокурор військової прокуратури Західного регіону Юрій Табака в коментарі Громадському зазначив, що жодного перешкоджання з боку органів досудового розслідування немає.

«Вони надсилають мені листа, я узгоджую дату можливу для їх ознайомлення з матеріалами і їм надсилають відповідь. Я не знаю, чому надходить із запізненням. Ніяких перешкод від досудового слідства немає», — запевняє Табака.

Також прокурор додав, що в разі несвоєчасного отримання відповіді адвокати можуть зателефонувати, прибути до прокуратури особисто та узгодити час.

Натомість адвокат Ілля Костін каже, що саме через неможливість домовитися в телефонному режимі вони перейшли в режим листування.

Наприкінці грудня адвокати потерпілих вже заявляли про порушення прав потерпілих. За словами Костіна, на початку досудового розслідування слідчі військової прокуратури Рівненського гарнізону Західного регіону України дотримувалися норм процесуального закону та організували необхідні процесуальні дії, аби надати підзахисним статус потерпілих. Але згодом вони унеможливили доступ до матеріалів справи, тим самим порушивши права потерпілих в частині ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, як це передбачено статтею 221 КПК України.

Нагадаємо, 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні стався вибух міномета «Молот». Від вибуху загинули троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону. Дев'ятеро бійців дістали поранення. У Міністерстві оборони України однією з основних версій вибуху міномету називають подвійне заряджання, натомість військові, які були на місці та вижили запевняють, що це не так. На їхню думку причина вибух або в неякісних мінометах, або в неякісних мінах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завод, який виготовляв більшість комплектуючих для українських мінометів «Молот» співпрацює з Росією

Українські міномети «Молот» використовують з 2016 року. Дев’ять із них вибухнуло. 13 військовослужбовців загинули, більше 30 отримали важкі поранення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Подвійне заряджання чи порушення виробництва: чому вибухають міномети «Молот»?

Більше про:
# міномет молот
Пов`язані новини