Адвокати потерпілих у справі вибуху міномету «Молот» у липні 2018 на Рівненському полігоні, внаслідок якого троє військовослужбовців загинуло і 9 отримали поранення, заявили про порушення прав їх підзахисних.

Про це Громадському повідомив адвокат Ілля Костін, який представляє інтереси родичів загиблих Валерія Тихоновського та Дмитра Власова. 

За словами адвоката, на початку досудового розслідування слідчі Військової прокуратури Рівненського гарнізону Західного регіону України дотримувалися норм процесуального закону та організували необхідні процесуальні дії, аби надати підзахисним статус потерпілих. Але після того вони унеможливили доступ до матеріалів справи, тим самим порушивши права потерпілих в частині ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, як це передбачено статтею 221 КПК України:

«Вже декілька місяців Військова прокуратура Рівненського гарнізону створює нам перешкоди в ознайомленні з матеріалами справи. Так, лише з останніх прикладів, на наше клопотання про ознайомлення з матеріалами справи від 14.11.18 року відповіді ми не отримали взагалі. На повторне клопотання від 24.11.18 року нас сповістили про те, що на наше попереднє клопотання про ознайомлення від 14.11.18 року була надана відповідь про можливість ознайомлення з матеріалами справи у Львові 19.11.18 року», — заявив адвокат.

Утім захисник зауважив, що відповідь надійшла після того, коли вказана дата прибуття для ознайомлення вже минула, тобто заднім числом. І до того ж досудове розслідування ведеться Військовою прокуратурою Рівненського гарнізону Західного регіону України у місті Рівне, а ніяк не у Львові:

«Такі диверсійні заходи відбуваються, бо на папері одне, а виходить інше. І це до таких дивних думок підштовхує. Питання в тому, що під час досудового розслідування ми можемо ознайомитися з усіма матеріалами, у суд вони передають не всі матеріали, а тільки ті, які вважають за потрібними. І мені так здається, що вони не хочуть надавати на досудовому слідстві всі матеріали і сказати нам знайомитися з тими, що будуть у суді і тільки тими, які вони відберуть», — сказав Ілля Костін.

Запит адвокатів до прокуратури
Фото:

Громадське

Також адвокат додав, що поведінка слідчих може вказувати на те, що слідство не зацікавлене в роботі адвокатів з матеріалами, у тому числі й з результатами експертизи, що була проведена в даній справі вже кілька місяців тому і встановленню істинних причин вибуху міни у каналі ствола міномету М120-15 «Молот» допомогти уникнути подібних трагедій у майбутньому.

Відповідь прокуратури
Фото:

Громадське

Прокурор військової прокуратури Західного регіону Юрій Табака у коментарі Громадському зазначив, що така заява адвокатів не відповідає дійсності і вони зі свого боку ні в якому разі не перешкоджають їм ознайомитись з матеріалами:

«Вони звернулися до нас, коли матеріали фізично були на експертизі, ми їм це пояснили. Після цього ми направили відповідь із часом, коли вони можуть ознайомитися, потім вони повторно звернулися і ми ще раз узгодили час і направили відповідь. Ніякого перешкоджання бути не може», — сказав Юрій Табака.

Нагадаємо, 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні стався вибух міномета«Молот». Від вибуху загинули троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону. Дев'ятеро бійців дістали поранення.У Міністерстві оборони України однією з основних версій вибуху міномету називають подвійне заряджання, натомість військові, які були на місці та вижили запевняють, що це не так. На їх думку причина вибух або в неякісних мінометах, або в неякісних мінах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завод, який виготовляв більшість комплектуючих для українських мінометів «Молот» співпрацює з Росією

Українські міномети «Молот» використовують з 2016 року. Дев’ять із них вибухнуло. 13 військовослужбовців загинули, більше 30 отримали важкі поранення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Подвійне заряджання чи порушення виробництва: чому вибухають міномети «Молот»?

Поділитись: