МінТОТ разом з іншими інституціями розгляне питання грошової допомоги родинам загиблих від вибуху на «Східкарбоні» шахтарів. За словами голови спілки гірників України, загинули 4 робітників.

Про ймовірну допомогу в Раді заявив заступник очільника МінТОТ Георгій Тука.

«Думаю, що ми сьогодні проведемо спільну нараду з колегами з інших відомств і будуть вжиті заходи для реагування на ці події, зокрема підтримка дітей загиблих, виплата компенсації», — сказав Тука.

Також про необхідність підтримки заявив депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Гончаренко:

«Ми розуміємо, що сьогодні Україна не контролює цю територію. Але необхідно...щоб Кабмін висловив свою підтримку, свою позицію щодо того, що ми готові допомогти».

Нагадаємо:

  • На шахті «Східкарбон» у населеному пункті Юр'ївка, що на окупованій Луганщині, вранці 25 квітня стався вибух.
Червоним позначено приблизну лінію зіткнення
  • За даними голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, вибухнув метан, унаслідок чого загинули щонайменше 4 людини. Доля ще 15-х лишається невідомою.
  • За даними російського агентства ТАСС, на шахту відправили працівників МНС Росії. 
  • Волинець розповів Громадському, що найближчий загін гірничорятувальної служби знаходиться на території, підконтрольній уряду України, у Лисичанську. Утім «влада» «ЛНР» вирішила звернутися до рятувальників у Росії — з Ростовської області, що за понад 200 кілометрів.

Шахта «Східкарбон» є єдиною міні-шахтою, шахтою-копанкою на території Лутугинського району. З другого півріччя 2014 року у зв'язку з бойовими діями виробнича діяльність «Східкарбону» була припинена.

Однак, з січня 2018 року шахта відновила виробничу діяльність.

Поділитись: