Вибух у Шевченківському суді: підозри вручили співробітникам СІЗО та військовим

Правоохоронці оголосили підозри в справі про вибух у приміщенні Шевченківського суду Києва 5 липня. Так, підозрюють трьох співробітників Київського слідчого ізолятора та двох військовослужбовців Національної гвардії України.
Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
За даними слідства, 5 липня підозрювані доставляли підсудного до приміщення Шевченківського райсуду Києва для участі в розгляді справи. У нього не проводили особистий обшук і не перевіряли речі.
У приміщенні суду арештант, за даними слідства, застосував вибухові засоби. Це призвело до його загибелі, поранення співробітників поліції та пошкодження приміщення й майна суду.
Зазначається, що підсудний тривалий час готувався до втечі з-під варти. Він самостійно виготовив кілька вибухових пристроїв і планував підірвати їх у приміщенні суду, щоб втекти, використовуючи паніку.
Окрім кількох саморобних вибухових пристроїв, чоловік також виготовив так званий «пояс шахіда», пишуть у Державному бюро розслідувань.
У камері, де утримували чоловіка, правоохоронці виявили залишки двох вибухових речовин. Вони ідентичні тим, що були використані в приміщенні суду.
Яким може бути покарання?
Співробітників СІЗО підозрюють за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років і з можливим штрафом у 4250 — 12 750 гривень.
Натомість військовослужбовцям Нацгвардії закидають порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання (ч. 3 ст. 418 ККУ). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.
Що ще відомо про вибух?
Увечері 5 липня поліція Києва отримала повідомлення про вибух у суді. Військовослужбовці конвойної служби Нацгвардії привезли до приміщення суду Ігоря Гуменюка, якого звинувачували в теракті під Верховною Радою в серпні 2015-го, коли загинуло четверо нацгвардійців.
За попередніми даними, він після судового засідання спочатку закрився в туалеті, після цього прочинив двері та кинув у караул вибуховий пристрій. Потім підозрюваний намагався несанкціоновано покинути залу суду.
Коли військовослужбовці конвою його зупинили пострілом у повітря, Гуменюк повернувся та забарикадувався в окремому приміщенні. Працівники КОРД його намагались деблокувати, бо чоловік не йшов на контакт. Коли двері деблокували, Гуменюк кинув у КОРД вибухонебезпечний предмет, через що поранення отримали двоє військових. Сам правопорушник загинув на місці події. За попередньою інформацією, він підірвав себе.
- Поділитися: