Війна / Безпека

Вибухи на складі в Ічні: після допиту свідків версія про недбалість відпала — Луценко

Війна/Безпека/Вибухи на складі в Ічні: після допиту свідків версія про недбалість відпала — Луценко
Зберегти
Вигляд
Після допиту військовослужбовців, які проходять свідкамі у справі щодо пожежі на складі боєприпасів на Чернігівщині, версія про можливу недбалість відпала.

Про це під час брифінгу повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

За його словами, основною версією пожежі на складі поблизу міста Ічня є диверсія.

Також Луценко зазначив, що «поділяє стурбованість громадськості» щодо захисту військових баз у країні.

«Невідповідні темпи перенесення зброї у більш захищені умови, хоча треба сказати, що чернігівська проблема була би набагато більшою, якби більшість боєзарядів не були перенесені під землю. І вони не зазнали втрат, за попередньою інформацією», — додав він.

Генпрокурор заявив, що в подіях в Харківській, Вінницькій і Чернігівській областях основною версією є диверсії, водночас розслідування «є достатньо важким», зокрема через вимоги законодавства.

Нагадаємо, вночі 9 жовтня стало відомо про вибухи на території складу боєприпасів поблизу селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області.

О 4:22 закрили повітряний простір у радіусі 20 кілометрів, призупинили рух залізничного та автомобільного транспорту. Через вибухи також було відключено електро- та газопостачання в населених пунктах, що перебувають в зоні можливого ураження.

О 8-й ранку Генеральний штаб ЗСУ заявив про відсутність постраждалих і поранених унаслідок вибухів на складі боєприпасів поблизу селища Дружба Чернігівської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На Чернігівщині евакуювали понад 12 тисяч людей через вибухи на складі боєприпасів: що відомо

СБУ назвала три версії пожежі на складі боєприпасів. Основна з них — вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи, друга — порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів і третя — навмисний підпал чи підрив з метою приховування нестачі бойових припасів

Військова прокуратура Центрального регіону розпочала кримінальне провадження за фактом вибухів на території 6 арсеналу Міністерства оборони. Стаття — недбале ставлення до військової служби.

Пов`язані новини