Віцепрем'єрка Канади пояснила рішення про повернення турбіни для «Північного потоку»: важливо для Німеччини
Віцепрем'єрка та міністерка фінансів Канади Христя Фріланд вважає, що її країна вчинила правильно, коли повернула турбіну для прокачування газу «Північним потоком—1».
Про це пише CNBC.
Фріланд сказала, що Канада «є рішучою у своїй підтримці» України, але самостійно надавати необхідну підтримку не може, тож є важливою єдність міжнародної спільноти.
Віцепрем’єрка додала, що Німеччина зрозуміла: її здатність підтримувати Україну може бути під загрозою через трубопровід, яким керує російська державна енергетична компанія «Газпром» — та скоротила постачання газу «Північним потоком».
Що казав Зеленський?
Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому звернені 17 липня заявив, що сказав прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, що українці «ніколи не сприймуть» рішення Канади щодо передання Німеччині турбіни для «Північного потоку». За словами глави держави, цю турбіну віддали «фактично порушуючи санкційний режим».
«Це питання не просто про турбіну. Це питання про дотримання санкцій. Якщо зараз буде одне порушення, то лише питання часу, коли будуть і наступні. росія спеціально це робить, шантажуючи газом і провокуючи порушення санкцій», — заявив він.
Про що йдеться?
14 червня «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік-1» через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. Та нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Річ у тім, що до Монреаля на ремонт відправили турбіну для «Північного потоку», але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Міністр економіки Німеччини Роберт Габек запевняв, що першим виступатиме за посилення санкцій проти рф, але вони не мають шкодити Німеччині більше, ніж росії та путіну. За його словами, передання турбіни позбавило б кремль приводу тримати трубопровід закритим.
Україна виступала проти передавання турбіни. Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки передасть її.
- Поділитися: