Корпорація Google припинила роботу над пошуковою системою Dragonfly для Китаю, який би враховував правила цензури у країні. Проти браузера з вбудованою цензурою виступали правозахисники Amnesty Internetional, співзасновник PayPal Пітер Тіль і частина співробітників Google.

Про це розповів віцепрезидент Google по зв'язках з урядом і громадськістю Каран Бхатія на слуханнях у Сенаті Сполучених Штатів Америки, відповідаючи на питання республіканця Джоша Хоулі щодо розробок, які веде компанія у Китаї, пише BuzzFeed.

«Ми припинили проєкт Dragonfly», — сказав Бхатія.

Відповідаючи на питання, чи означає «припинення» те, що Google не запускатиме пошуковий додаток із вбудованою цензурою в Китаї у майбутньому, представник Google сказав: «У нас немає планів щодо запуску пошукача в Китаї, ми не працюємо над таким проєкт».

Слова Бхатіа — перша офіційна заява про припинення роботи над Dragonfly.

На початку серпня 2018 року видання The Intercept повідомило, що Google з весни 2017 року працює над проектом пошукової інтернет-системи із вбудованою цензурою ряду сайтів. Він полягає в створенні програми на платформі Android і автоматично прибиратиме із пошуку інформацію, що заблокована діючою в КНР системою фільтрації інтернет-контенту «Золотий щит» (система також відома під неофіційною назвою «Великий китайський файрвол»).

Крім того, що Китай має найбільшу кількість інтернет-користувачів серед країн світу, він має також найжорсткіше регулювання інтернет-сфери серед 65 країн, які перевірила американська організація Freedom House. Такі з найпопулярніших у світі сервісів, як-то Google, Facebook і Twitter, є заблокованими у Китаї, — замість них функціонують китайські аналоги. Блокуванням зазвичай підлягають сторінки із критикою уряду, державного устрою та лідерів країни, а також згадуванням подій на площі Тяньаньмень 1989-го року. Обмежується доступ і до контенту, пов’язаного з азартними іграми. Сайти, розташовані в самому Китаї, проходять реєстрацію в Міністерстві промисловості та інформаційних технологій, що дозволяє виявити автора незаконного вмісту.

Поділитись: