Віцепрезидент Єврокомісії зізнався в коханні Великій Британії

Віцепрезидент Європейської комісії Франс Тімерманс
Віцепрезидент Європейської комісії Франс ТімермансФранс Тімерманс/Facebook

Віцепрезидент Європейської комісії Франс Тімерманс написав «любовного листа» до Великої Британії, яка 31 січня 2020 року має вийти з Євросоюзу.

Текст листа оприлюднив The Guardian.

У ньому Тімерманс спершу згадує свої дитячі роки, які він провів у Британській міжнародній школі імені Святого Георгія, що в Римі. За його словами, вони допомогли йому зануритися в британську культуру й краще зрозуміти власну — нідерландську.

«З того час минуло понад 40 років. Так багато всього сталося. Моя сім’я повернулася до Нідерландів, я вчився там і у Франції. Я одружився, став батьком, відслужив в армії, працював дипломатом, розлучився і одружився знову, обрався до парламенту, працював в уряді і от тепер — у Європейській комісії. Британія ж завжди була зі мною. Як частина мене», — пише Тімерманс.

«Тепер я тебе знаю. І я люблю тебе. За те, ким ти є, і за те, що ти мені дала. Я наче давній коханець», — йдеться в листі.

Він додає: Велика Британія завжди вважатиме себе окремою від решти європейських держав, але це не дозволяє їй побачити, що унікальною є кожна з них — і в цій відмінності й полягає сила об’єднаної Європи.

Тімерманс висловив жаль з приводу рішення Великої Британії вийти з ЄС: «Ти вирішила піти. Це крає моє серце, але я поважаю твій вибір. Ти ніколи не могла остаточно визначити своє ставлення до ЄС — так було завжди. Шкода, що ти відмовилася від цієї позиції: вона приносила користь тобі й була кращою для всіх нас».

Віцепрезидент Єврокомісїі висловив сподівання, що британці все ж передумають і повернуться до Євросоюзу: «Минуло три роки, і мені все ж сумно, що член нашої сім’ї вирішив порвати з нами. Але водночас мене втішає думка, що сімейні зв’язки насправді розірвати неможливо. Ми нікуди не йдемо — і завжди будемо раді твоєму поверненню».

Нагадаємо, 20 грудня Палата громад британського парламенту проголосувала за законопроєкт про вихід із Європейського Союзу (Withdrawal Agreement Bill), який визначає умови втілення Brexit.

Законопроєкт ухвалили в другому читанні. Після цього його мають обговорити у профільному комітеті, а потім проголосувати ще раз із внесеними змінами в палаті. Далі законопроєкт має розглянути верхня палата — Палата лордів, після чого його має затвердити королева Великої Британії, аби він набув чинності.