Життя / Здоров'я

Від грипу можна вакцинуватися навіть у розпал епідсезону — Мінохорони здоров’я

Громадське
Життя/Здоров'я/Від грипу можна вакцинуватися навіть у розпал епідсезону — Мінохорони здоров’я
Зберегти
Вигляд
Від грипу можна вакцинуватися навіть у розпал епідемічного сезону. Антитіла від імунізації в організмі людини зможуть виробитися за 2 тижні і людина встигне захистити себе від вірусів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказала завідувачка відділу грипу та ГРВІ Центру громадського здоров'я МОЗ Оксана Артемчук.

За її словами, епідемії грипу в Україні немає.

«Зараз в цілому по Україні епідемічна ситуація спокійна та типова, як для цієї пори року. Але ніколи не пізно вакцинуватися, що я закликаю робити. Навіть якщо людина не встигла зробити щеплення напередодні епідсезону, це можна зробити в його розпал», — повідомила Артемчук.

Вона зауважила, що дієвим та надійним методом захисту від грипу є саме вакцинація, також у Міністерстві охорони здоров’я радять мити руки та не виходити хворими на роботу чи вулицю.

Грип від ГРВІ можна відрізнити лише лабораторним методом. Препарати, які можуть дієво вилікувати у хворого грип, мають містити речовини озальтамівір та занамівір. За словами Оксани Артемчук, вони лікують грип, але не ГРВІ.

4 січня повідомлялося, що в Україні за останній тиждень на 10% знизився рівень захворюваності на грип та ГРВІ. У Міністерстві охорони здоров’я наголосили, що епідемії грипу немає

За два тижні до нового року в Україні на грип та ГРВІ захворіли понад 216 тисяч людей, четверо хворих померли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи треба вакцинуватись від грипу?

Пов`язані новини