ENRU

Від передачі до самоназваних «ДНР» і «ЛНР» відмовилися 18 осіб — Уповноважена з прав людини

18 осіб, включених до списків на обмін полоненими, категорично відмовляються, щоб їх передавали на територію, непідконтрольну Україні.

Про це заявила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, передає УНІАН.

Вона розповіла, що обмін полоненими в рамках Мінського процесу зараз знаходиться на етапі уточнення списків на обмін.

Разом з тим вона зазначила, що 18 осіб, які були включені в списки обміну, «категорично відмовляються бути передані на територію, непідконтрольну українському уряду».

Також вона додала, що з боку самоназваних «ДНР» та «ЛНР» у списки були включені особи, які жодним чином не причетні до подій на сході України.

«Наприклад, є людина, яка вчинила злочин на території Київської області. Чому він повинен бути переданий в межах цього обміну?», — сказала Лутковська.

Лутковська додала, що представники бойовиків «ДНР» погодилися з її позицією, а в «ЛНР» ще не готові уточнити списки.

Разом з тим вона заявила, що зараз точна кількість українців у терористів невідома, оскільки можна лише говорити про підтвердженому ними переліку полонених.

Таких зараз 70 осіб, «обіцяють підтвердити ще кількох, але ми запитуємо значно більше — 137 осіб, які, за нашою інформацією, знаходяться на непідконтрольною території».

Лутковська також додала, що формування списків істотно ускладнено тим, що українська сторона не має доступу до непідконтрольних територій, щоб дізнатися, скільки саме там знаходиться полонених українців.

Нагадаємо, 12 квітня 2017 учасники Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі домовилися залучити СБУ і уповноважену Верховної Ради з прав людини Валерію Лутковську до процесу фіксації відмов затриманих переміщатися на окупованої частини Донбасу в рамках обміну полоненими.

Процес верифікації ув'язнених, які не хочуть повертатися на окупований Донбас, тривав з 28 квітня до 12 травня.

31 липня бойовики погодилися допустити ОБСЄ до полонених на Донбасі. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram