ENRU

Бойовики погодилися допустити ОБСЄ до полонених на Донбасі — Геращенко

Представники бойовиків погодилися допустити представника ОБСЄ до заручників на окупованому Донбасі.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

«З важливого — нам удалося домогтися, що в серпні координатор ОБСЄ Т. Фріш відвідає тюрми й заручників на окупованих територіях. Ми звернулися з вимогою, щоб обов’язковим пунктом була Макіївська колонія, де утримують наших військових, також відвідини затриманих жінок, цивільних, зокрема, Ігоря Козловського. Ми вимагали допуску до тюрем на окуповані території омбудсмена Луковської, у відповідь знову почули, що ці тюрми вже відвідала один народний депутат і зауважень до умов утримання не було», — повідомила Геращенко.

Вона зазначила, що кількість заручників бойовиків збільшилася.

«На жаль, за ці два тижні збільшився список заручників, у першу чергу через цивільних, яких хапають просто за українську позицію і звинувачують у «диверсіях» і «шпигунстві». На сьогодні, як уже інформувала СБУ, ми вимагаємо звільнити з ОРДЛО 137 українців. Вони ж підтверджують утримання тільки 71 (сьогодні офіційно підтвердили утримання в тюрмі Донецька журналіста Станіслава Асєєва», — написала Геращенко.

Під час скайп-конференції, в якій також взяла уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, проти участі якої категорично виступали бойовики, вимагаючи ноту МЗС.

«Абсурд, але цей ганебний спектакль розіграно, аби уникнути відповіді щодо катувань Людмили Сурженко, долю якої обговорювали минулого засідання. І тоді представники ОРДЛО відверто брехали, що нічого не знають про її утримання, а в цей час пані Людмилу катували. Сьогодні українські представники жорстко поставили питання катувань пані Сурженко та інших заручників і звернули на це особливу увагу координатора ОБСЄ. Але так і не отримали відповіді», — написала вона.

Також Геращенко додала, що бойовики погодилися виключити зі списку осіб на обмін кримінальних злочинців, які жодного відношення до подій на Донбасі не мають.

«Але ОРДЛО при цьому продовжують вимагають амністії й звільнення ще 45 людей, які не мають відношення до конфлікту, які здійснили важкі злочини — беркутівців, що розстрілювали Небесну Сотню, організаторів терактів в Олесі і Харкові», — написала вона.

Геращенко додала, що росіянина Віктора Агеєва міняти не збираються.

«Ще один пікантний момент — ОРДЛО включили в свої вимоги на звільнення російського «потіряшку», кадрового військового російської армії Агеєва, тіпа це «ополчєнєц». Тут позиція України однозначна — це військовий злочинець. Ми чекаємо, що влада РФ визнає його присутність в Україні, суд має визначити міру його злочину, світ має знати деталі злочину, бо це факти російської військової присутності на Донбасі», — написала Геращенко.

Раніше повідомлялось, що на Донбасі бойовики «ЛНР» затримали і знущались над українською блогеркою Сурженко. Після 4 днів катувань її два тижні тримали, щоб зійшли сліди.

Раніше повідомлялось, що бойовики внесли росіянина Агеєва у списки на обмін.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram