Від початку 2019 року у 26 країнах світу вбили 75 журналістів.

Про це йдеться у доповіді швейцарської неурядової організації Press Emblem Campaign.

Генеральний секретар PEC зазначив, що відбувається зменшення кількості загиблих серед працівників медіа «дає надію, проте належить зробити набагато більше».

За даними організації, у 2019 році у Мексиці вбили 13 журналістів, в Афганістані та Пакистані — по 8, у Сирії 6, у Гондурасі 5, а на Філіппінах 4.

По одному співробітнику медіа вбили в Бангладеші, Чаді, Чилі, Демократичній Республіці Конго, Гані, Кенії, Лівії, Нігерії, Північній Ірландії, Південній Африці, Україні та Ємені.

В організації зазначили, що 20 червня 2019 році у Черкасах помер журналіст Вадим Комаров. Його побили у центрі Черкас 4 травня, після чого чоловік перебував у комі.

Вадим Комаров писав про розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво та корупцію в Черкаській міськраді. Це був другий напад на Комарова. У 2016 році його намагалися застрелити.

За даними PEC, у 2018 році у світі вбили 117 журналістів, а у 2017 році 99.

Зазначимо, що PEC враховує вбивства журналістів, кореспондентів, позаштатних співробітників медіа, операторів, звукооператорів, техніків, фотографів, медіа-адміністраторів, кібер-репортерів. Водночас не враховуються вбивства охоронців, блогерів, випадкових медіа-активістів тощо.

Press Emblem Campaign — швейцарська неурядова​ організація, яка займається збором та публікацією матеріалів щодо порушення прав та свобод журналістів по всьому світу.

Поділитись: