Життя

Від початку року для підприємців скасували «нічні» тарифи на електрику — тарифний регулятор

Голова НКРЕКП
Життя/Від початку року для підприємців скасували «нічні» тарифи на електрику — тарифний регулятор
Зберегти
Вигляд
У зв’язку із запровадженням в Україні роздрібного ринку електроенергії, з 1 січня для непобутових споживачів скасували «нічні» тарифи на електрику. Для громадян такі тарифи залишаються чинними.

Зазначається, що тепер підприємці мають домовлятися з постачальниками електроенергії про застосування такого тарифу. Держава ж вплинути на рішення про «нічний тариф» для компаній не може.

«Що стосується застосування таких диференційованих тарифів для непобутових споживачів — це питання домовленостей між таким споживачем та його постачальником. Тобто, непобутовий споживач може використовувати диференційовані тарифи за умови налагодження домовленостей із постачальником та встановлення відповідної системи обліку електроенергії», — повідомила голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко.

Вона також нагадала, що для звичайних громадян, у яких встановлено відповідний зонний лічильник (який розраховує спожиту електроенергію за періодами доби), «нічні» тарифи залишаться чинними.

Чому це важливо?

В Україні діють різні тарифи для споживання електроенергії у різні пори доби. У разі наявності відповідного лічильника, за спожиту вночі електроенергію можна було платити 35% її вартості. Водночас, у разі споживання електрики у денний час її вартість зростала до 135% тарифу. Тепер ця норма скасовується для підприємств.

Нагадаємо, що у грудні голова НКРЕКП повідомила, що тарифи на електрику для населення не будуть змінюватись до липня 2019 року.

Відповідно до дослідження Carbon Tracker, вартість теплової електроенергії в Україні виявилась однією з найвищих у світі. Зокрема, енергія українських теплоелектростанцій є дорожчою за аналогічну електроенергію у ЄС, Росії, Китаю, США та Південноафриканської республіки

Пов`язані новини