Економіка / Бізнес

Від початку року податкова провела понад 18,5 тисяч судів з українським бізнесом — Opendatabot

Opendatabot
Економіка/Бізнес/Від початку року податкова провела понад 18,5 тисяч судів з українським бізнесом — Opendatabot
Зберегти
Вигляд
Державна фіскальна служба України провела близько 18 542 судових засідань проти платників податків. При цьому, якщо підприємство співпрацює з платником податків, що судиться з ДФС, ризик того, що податкова подасть в суд на нього зростає.

Зокрема, щомісяця відбувалось близько 1,5 тисячі судів, учасником яких була податкова. При цьому, у переважній більшості справ (у двох третинах) ДФС виступає у суді як відповідач. Тобто, у більшості судових справ платники податків намагаються оскаржити суму нарахованих податків або штрафні санкції податкової.

У порівнянні з 2017 роком, кількість судових справ за участі податкової значно зменшилась. Так, минулого року ДФС проводила близько 2,5 тисяч судів щомісяця, тобто на 1 тисячу менше, ніж у 2018 році.

Найпоширенішою причиною того, чому ДФС подає до суду на платника податків є стягнення заборгованості. При цьому, в Opendatabot зазначають, що у більшості таких справ заборгованість платників податків є безнадійною, тобто її неможливо погасити через відсутність коштів та майна відповідача.

Раніше повідомлялось, що до кінця 2018 року ДФС має провести близько 3 тисяч перевірок бізнесу.

Напередодні в уряді ініціювали проведення перевірок підприємств для виявлення незареєстрованих працівників.

Наприкінці травня повідомлялось, що найбільші податкові боржники винні бюджету понад 50 мільярдів гривень несплачених податків.

Пов`язані новини