Від початку року Україна отримала понад $23 млрд від міжнародних партнерів для покриття дефіциту бюджету

Від початку 2023 року міжнародні партнери виділили Україні понад 23 мільярди гривень для фінансування дефіциту бюджету.

Про це повідомляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як каже український прем’єр, за пів року до держбюджету надійшов 1 трильйон 302 мільярдів гривень податків, зборів та інших платежів. Водночас видатки становлять 1 трильйон 784 мільярдів гривень.

Шмигаль зазначив, що пріоритетом видатків залишається безпека та оборона. У ці сфери спрямували близько половини всіх коштів бюджету. На другому місці — соціальні програми. На них за шість місяців виділили 231 мільярда гривень. Також серед основних програм видатків: медицина, освіта, підтримка регіонів та відновлення.

Економічна ситуація в Україні 

Європейська комісія у травні 2023 року вперше оприлюднила економічний прогноз для України. Там зазначається, що у 2022 році економіка України скоротилася на 29%. Єврокомісія очікує, що у 2023 році буде зростання на 0,6%, а у 2024-му — на 4%. Проте у ЄС зазначають, що «цей прогноз підлягає усім застереженням», яких можна очікувати через війну.

Єврокомісія резюмує, що українська економіка продемонструвала «величезну стійкість» на тлі повномасштабної російської агресії.

У березні Міністерство економіки переглянуло макропрогноз на 2023 рік. Відомство погіршило прогноз зростання ВВП в Україні з 3,2% до 1% — передусім через припущення, що воєнні дії не завершаться в середині 2023-го, а триватимуть «майже цілий рік».

Водночас Організація Об'єднаних Націй не робила прогнозів щодо української економіки на 2023 рік через невизначеність.