За перші 2 місяці 2019 року загальний обсяг українського аграрного експорту склав 3,5 мільярда доларів, що перевищує показник за аналогічний період попереднього року на 24,4%.

Про це повідомила виконувачка обов'язків міністра аграрної політики України Ольга Трофімцева.

За її словами, валютна виручка від експорту аграрної продукції склала майже половину всіх надходжень від експорту товарів з України. Зокрема, агроекспортери забезпечили 43,9% всіх валютних надходжень.

«Лідерами серед продуктів, що експортувалися, стали: кукурудза (частка в загальному аграрному експорті – 33,6%), олія соняшникова, сафлорова або бавовняна (20,13%) та пшениця і суміш пшениці з житом (11,84%)», — повідомила очільниця аграрного відомства, передає прес-служба Кабміну.

Більшість аграрної продукції Україна експортувала до країн Азії — на 1,38 мільярда доларів. Експорт на ринки ЄС склав 1,25 мільярда доларів.

Нагадаємо, що за підсумками 2018 року обсяг українського аграрного експорту склав 18,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що голова ради Нацбанку Богдан Данилишин 2 квітня висловив занепокоєння щодо того, що Україна перетворюється на аграрну державу.

«Україна все більше стає аграрною (і при цьому деіндустріалізованною) країною, тому і курс гривні все сильніше залежить від обсягу врожаю сільгосппродукції і світових цін на неї... НБУ послідовно дотримується позиції, що його основне завдання зменшити інтенсивність коливань курсу гривні», — повідомив Данилишин.

Поділитись: