УКРАЇНА

Від президента до голови НАЗК: що задекларували чиновники у 2016 році

4 квітня, 2017 18:22
УКРАЇНА/Від президента до голови НАЗК: що задекларували чиновники у 2016 році
Зберегти
Вигляд
Громадське проаналізувало електронні декларації президента, прем’єр-міністра, підозрюваного голови Державної фіскальної служби та голови Нацбанку.

Опівночі 31 березня сплив час, коли українські держслужбовці мали подати свої електронні декларації про майновий стан та доходи за 2016 рік. В цих документах чиновники та високопосадовці вказують, зокрема, заробітну платню, заощадження, цінні папери та об’єкти нерухомості, якими вони володіють чи орендують.

Громадське проаналізувало електронні декларації президента, прем’єр-міністра, підозрюваного голови Державної фіскальної служби та голови Нацбанку. Окремо ми перевірили декларацію голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак, адже саме цей орган і має займатися перевіркою декларацій українських чиновників.

Петро Порошенко

Відповідно до електронної декларації президента Петра Порошенка, у 2016 році він отримав близько 12 мільйонів гривень доходів. Зарплата Порошенка, як глави держави, у минулому році склала 366 тисяч гривень. Більшу частину доходів склали відсотки від депозиту в Міжнародному інвестиційному банку — понад 11,9 мільйонів гривень.

Президент України Петро Порошенко Фото: Громадське

Дохід першої леді України Марини Порошенко в минулому році склав 75 тисяч гривень.

Також президент вказав, що тримає на банківських рахунках близько 26 млн доларів, майже 10 тисяч євро та 80 тис. грн. Позичив третім особам Порошенко понад один мільйон гривень, і 3,4 млн доларів. Готівкою президент тримає 60 тис. доларів і 180 тис. гривень.

Окрім того, він вказав один мільйон доларів, розміщених на банківських рахунках Rothschild Bank у Швейцарії, власником є третя особа Rothschild Trust Schweiz AG.

Президент володіє житловим будинком вартістю 30 млн грн, трьома земельними ділянками в Обухівському районі Київської області, трьома — у Києві. Також він має три квартири у Києві, одну у Вінницькій області. Марина Порошенко володіє земельною ділянкою у Бориспільському районі та садовим будинком у тому ж районі.

Порошенко є кінцевим власником близько 100 компаній. Серед них компанії, зареєстровані в різних регіонах України, на Віргінських островах та на Кіпрі.

Володимир Гройсман

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, згідно декларації, отримав у 2016 році близько 15,8 мільйонів гривень доходів. Зарплата голови Кабміну в 2016 році склала 281 тис. грн. Крім зарплати Гройсман задекларував дохід відсотків по депозитах в банках України в розмірі 154 тис. грн.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман Фото: Владислав Мусієнко/POOL

Найбільше грошей Гройсман отримав від продажу земельної ділянки і автомобіля — 11,1 млн грн. Ще 4,2 млн грн доходу Гройсману дісталося від здачі в оренду об'єктів нерухомого майна. З отриманих доходів він сплатив у минулому році 1,5 млн грн податків.

На банківських рахунках голова уряду тримає 18 млн грн, $802 тис. і 477 тис. євро. Також в декларації зазначено дві квартири, два будинки і чотири земельні ділянки.

Доходи дружини прем'єр-міністра за 2016 рік становили 1,625 млн грн, з яких 1,4 млн грн - прибутки від ведення Оленою Гройсман підприємницької діяльності.

Роман Насіров

Відсторонений голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, якого НАБУ підозрює у розкраданні близько 2 мільярдів гривень через «газові схеми», задекларував 1,13 мільйонів доларів, 440 тисяч євро і 3,4 мільйонів гривень готівкових заощаджень.

Тимчасово відсторонений глава ДФС Роман Насіров Фото: Громадське

Згідно його е-декларації, Насіров у минулому році не отримував зарплату в ДФС. При цьому, його річний дохід склав 3 млн гривень. Майже всі ці гроші — 2,96 млн гривень – Насіров отримав від передачі прав та обов'язків за договором про участь у фонді фінансування будівництва.

Його дружина— Катерина Глімбовська - за рік заробила 7,7 млн гривень. Вона задекларувала готівкою 320 тис. доларів, 240 тис. євро та 2,8 млн гривень.

Крім того, у 2016 році Роман Насіров взяв кредит в «Укргазбанку» в розмірі 1 млн гривень. При цьому, його дружина закрила рахунок у банку «Богуслав», де раніше було 2,853 млн гривень.

Валерія Гонтарева

Глава Національного банку України Валерія Гонтарева задекларувала 56,95 мільйона гривень доходів за 2016 рік. Більшу частину грошей вона отримала від продажу частки в офшорній компанії ICU Holdings Limited – 52,57 млн гривень, відсотки за вкладом в Укрексімбанку – 2,37 млн гривень. Зарплата голови Нацбанку за 2016 рік склала 1,97 мільйонів гривень.

Голова НБУ Валерія Гонтарева Фото: Громадське

Всі грошові активи Гонтарева та її родина зберігають виключно на банківських рахунках. В Укрексімбанку Гонтарева тримає 2,66 млн доларів (у декларації за 2015 рік було 1,831 млн доларів). Також у попередній декларації глава НБУ ще декларувала 62 тисяч гривень на рахунку в Ощадбанку, тоді як зараз цієї позиції немає.

У Гонтаревої є дачний будинок та земельна ділянка у Київській області, а також квартира в Києві.

Чоловік Гонтаревої Олег володіє земельною ділянкою та будинком в Ірпені. У 2016 році він купив земельну ділянку в Гореничах Київської області за 1,83 млн гривень і будинок за 10,8 млн гривень.

Голова НБУ володіє 2 автомобілями: Porsche Panamera 2012 року випуску і Porsche Cayenne 2013 року. У 2016 році Гонтарева витратила 1,2 млн гривень на навчання сина (молодший син Микита навчається у British International School в Києві).

Наталія Корчак

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заробила у 2016 році більше 1,3 мільйонів гривень в НАЗК і ще 57 тисяч гривень у Національній академії прокуратури України.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак Фото: В'ячеслав Ратинський/УНІАН

Також Корчак задекларувала 12 тисяч доларів готівкою, квартиру площею 88,3 кв. м у Києві, та вказала право власності на половину квартири у Києві  площею 37,58 кв. м.

У декларації вказано 3 машиномісця у Києві, але транспортних засобів у власності Корчак або членів її родини (чоловік та двоє синів) не вказано.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини