Як у Києві вшановували початок найтрагічніших подій Революції Гідності

18 лютого 2014 року в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18—20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули понад сто людей, кілька десятків зникли безвісти, понад тисяча дістали поранень.

Як вшановували загиблих та як минув день у центрі столиці, де чотири року тому відбувалися трагічні події Революції Гідності, слідкувало Громадське.

Зранку у Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні відбувся молебень пам’яті загиблих учасників Революції Гідності. На заході були присутні понад 100 людей.

Зранку 18 лютого люди приходили до пам'ятних знаків Героям Небесної Сотні, щоб покласти квіти і запалити свічки Фото: Уляна Бойчук/ Громадське

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Підготовка вечірнього штурму: що відбувалося на Майдані 18 лютого 2014-го (ВІДЕОРЕКОНСТРУКЦІЯ)

Увечері біля стели Героям Небесної Сотні зібралось близько сотні людей, які запалили свічки у пам'ять загиблим. Люди вшанували пам'ять Героїв молитвою, згадуючи їх імена.

У Мистецькому Арсеналі в столиці відкрилася виставка, присвячена учасникам Революції Гідності – творчим особистостям «Переведи мене через Майдан».

На виставці представлені роботи художника Тараса Більчука. А також — мистецькі твори 17-річного активіста Євромайдану Назарія Войтовича, Володимира Мельничука, луганчанки Тетяни Чепрасової, фотографа Олександра Тимошенка.

На відкриття заходу приїхав і президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною.

Президент України разом з дружиною на виставці «Переведи мене через Майдан» Фото: Адміністрація президента

Також Порошенко розповів, що підписав закон, яким можуть призначати дострокові пенсії за віком людям, члени родини яких брали участь в Революції Гідності та загинули внаслідок поранення, каліцтва, контузії тощо.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Останні 3 вбивства на Інститутській у відеореконструкції

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Однак не всі вийшли в центр Києва, щоб вшанувати пам'ять загиблих на Майдані.

Об 11 ранку близько сотні людей пройшлися Хрещатиком, вшановуючи тих, хто загинув у боях за Дебальцівський плацдарм у лютому 2015 року.

Марш на честь захисників Дебальцівського плацдарму, Київ, 18 лютого 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у Києві вшановували загиблих захисників Дебальцівського плацдарму (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Також прихильники колишнього президента Грузії і лідера «Руху нових сил» влаштували у центрі Києва ходу, яку назвали «Маршем за майбутнє», але фактично це був марш за імпічмент президента.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Марш за майбутнє»: як у столиці мітингували прихильники Саакашвілі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Тим часом на Подолі представники «Добровольчого руху ОУН» Миколи Коханівського розтрощили будівлі «Сбербанку», «Альфа банку» і «Росспівробітницва». За фактом пошкодження поліція розпочала дослідчу перевірку. Нікого не затримали.

Представники праворадикальних сил розтрощили  будівлі «Сбербанку», «Альфа банку» і «Росспівробітницва» у Києві, 18 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/STEPAN FRANKO