Видача угорських паспортів на Закарпатті відповідає угорським, міжнародним та європейським нормам і не суперечить законів України. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто в інтерв'ю Deutsche Welle.

Він зазначив, що «угорці із Закарпаття, згідно з угорським законодавством, мають право на подвійне громадянство».

«У міжнародному праві чітко прописано, хто має право на подвійне громадянство. І на Закарпатті живуть угорці, які, згідно з угорським законодавством, мають право на подвійне громадянство. Якщо ви поглянете на українські закони, то там ніде не сказано, що мати паспорт іншої країни — це злочин чи це заборонено. Зараз у Верховній раді зареєстрували законопроект, який запроваджує таке покарання, але поки що його немає, бо інакше не було б потреби у цьому новому законі. Тож, усе, що ми робили, повністю відповідало угорським, міжнародним та європейським нормам», — сказав Сіярто.

Він додав, що не розуміє причину такої уваги до цієї ситуації — «я справді не розумію, чому виник такий скандал».

Журналіст Deutsche Welle запитав, чи видавали паспорти українським чиновникам, адже в Україні є закон, який забороняє держслужбовцям мати друге громадянство.

На що Сіярто відповів, що не знає, чи видавали угорські паспорти держслужбовцям.

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата — він покинув територію України.

Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Поділитись: