«Видавництво Старого Лева» припиняє співпрацю з Доржем Бату, якого звинуватили у фейковій біографії

«Видавництво Старого Лева» припиняє співпрацю з письменником бурятського походження Доржем Бату, якого запідозрили у вигаданій біографії працівника NASA.
Про це йдеться у заяві видавництва.
Там розповіли, що раніше не мали причин сумніватись у правдивості слів Бату про його роботу. Та після скандалу щодо можливих фальсифікацій видавництво попросило автора підтвердити місце його роботи.
Так, в анотації до його книжки «Франческа. Повелителька траєкторій» та в публічних матеріалах видавництва Бату був прописаний як «оператор корекцій траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США (NASA)».
«На жаль, прямої відповіді та підтвердження цієї посади від Доржа Бату ми не отримали. Натомість він написав: "На момент виходу книжки я працював у компанії — приватного контрактора НАСА"», — розповіли у видавництві.
Видавництво оголосило, що через введення в оману та відсутність прямих відповідей припиняє співпрацю з Доржем Бату. Книжки його авторства не додруковуватимуть, а ті, що вже є в наявності, будуть промарковані: «Інформація про біографію автора не є достовірною».
Що передувало?
Журналіст і політик Віктор Трегубов заявив, що письменник бурятського походження Дорж Бату, який раніше був журналістом в Україні, а зараз мешкає у США, насправді вигадав свою біографію. За його словами, Андрій Васильєв (справжнє ім’я Доржа Бату) ніколи не працював у NASA і в космічній галузі загалом, а також не був дотичним до Національної гвардії США, як він розповідав раніше.
Крім того, він заявив, що Васильєва звільнили з «Голосу Америки» через вигадане інтерв’ю з російським опозиціонером Олексієм Навальним.
У відповідь Бату назвав звинувачення Трегубова «відвертою маячнею». За його словами, він ніколи не був держслужбовцем, а працював на умовах контракту на приватні компанії, які виконують замовлення державних органів. Він також зазначив, що ніколи не виступав від імені жодної з установ, з якими співпрацював, а після «випадку з Навальним» пропрацював у «Голосі Америки» ще півтора року.
- Поділитися: