Міністерство внутрішніх справ запустило онлайн-сервіс для перевірки посвідчень водія. Він дозволяє перевірити дійсність посвідчення за його серійним номером, а також дізнатися всю відкриту інформацію про його власника.

Про це повідомляє пресслужба Головного сервісного центру МВС.

Для користування сервісом потрібно ввести серію і номер документа у відповідні поля. Якщо введені дані дійсні і перебувають у Єдиному держреєстрі МВС, на екрані за запитом відобразиться вся відкрита інформація про документ.

Щоправда, для документів, виданих до 2013 року включно, сервіс не діятиме, застерігають у Головному сервісному центрі.

Окрім посвідчень водія, згаданий сервіс також дозволяє перевірити й свідоцтво на реєстрацію транспортного засобу. Для перевірки так само потрібно ввести серію та номер документа.

Навіщо це потрібно?

Як переконують в МВС, сервіс передусім буде корисним для представників інших держав —наприклад, під час обміну українського посвідчення водія в таких країнах, як Румунія, Польща, Угорщина, Німеччина та Італія. Для цього сервіс має англомовну версію.

Крім того, бізнес під час найму на роботу або здачі автомобіля в оренду зможе пересвідчитися, що людина, яку він обслуговує, має дійсне водійське посвідчення.

Нові посвідчення водія

16 вересня уряд затвердив нові зразки національного та міжнародного посвідчень водія. У них з'являться нові дані та чипи. Також оновили вигляд свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового реєстраційного талона та зразка розпізнавального автомобільного знака.

А із 17 липня змінили правила видачі водійських прав та складання водійських іспитів. Детальніше про них можете прочитати тут.

Поділитись: